Haber Detayı
07 Ağustos 2020 - Cuma 12:37 Bu haber 15155 kez okundu
 
AĞRI BALIK GÖLÜ DOĞAL SİT-NİTELİKLİ DOĞAL KORUMA ALANI OLDU
Türkiye`nin 2 bin 241 rakımlı en yüksek gölü olan Ağrı Balık Gölü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “doğal sit-nitelikli doğal koruma alanı” olarak ilan edildi.
TAŞLIÇAY Haberi
AĞRI BALIK GÖLÜ DOĞAL SİT-NİTELİKLİ DOĞAL KORUMA ALANI OLDU

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Antalya, Ağrı ve Isparta’da bulunan bazı alanlar için “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” olarak tescillediği yerlerin ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ağrı Balık Gölü ve Antalya’nın Muratpaşa ilçesi sınırında yer alan Muratpaşa-Konyaaltı Falezleri Doğal Sit Alanı ile Doğal Sit Alanı “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı" olarak tescil edildi.

 

Öte yandan Isparta’nın Eğirdir ilçesinde bulunan Yeşilada ve Can Ada Doğal Sit Alanı ise “Doğal sit-nitelikli doğal koruma alanı, doğal sit-sürdürülebilir koruma ve kontrollü kullanım alanı" olarak belirlendi.

 

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan AK Parti Ağrı Milletvekini Ekrem Çelebi “Balık Gölü’müze tescil...

Türkiye`nin 2241 rakımlı en yüksek gölü olan, adaları, balık ve kuş türleri gibi doğal güzellikleriyle göz kamaştıran Taşlıçay İlçemizdeki Balık Gölü’müz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından "Doğal sit-nitelikli doğal koruma alanı" olarak tescil edildi. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AĞRI, BALIK, GÖLÜ, DOĞAL, SİT-NİTELİKLİ, DOĞAL, KORUMA, ALANI, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı