Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 14:15 Bu haber 3964 kez okundu
 
AĞRI'DAN 23 ÖĞRENCİ PORTEKİZ'E GİTTİ
Ağrı Kalkınma Derneği (KA-DER) Avrupa Dayanışma Programının ilk kafilesini gönderdi
GÜNDEM Haberi
AĞRI'DAN 23 ÖĞRENCİ PORTEKİZ'E GİTTİ

Ağrı Kalkınma Derneği (KA-DER) Türkiye Ulusal Ajansına sunduğu proje kapsamında Avrupa Dayanışma Programının ilk kafilesini Portekiz’e gönderdi.
 
Dernek Başkanı Ömer Yıldız Avrupa Dayanışma Programının, gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimi olduğunu söyledi.
 
AĞRI'DAN 23 ÖĞRENCİ PORTEKİZ'E GİTTİ
Dernek Başkanı Ömer Yıldız Proje kapsamında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğrencilerinin de katılımıyla ilk etapta Portekiz’in Braga ve Barcelos şehirlerine giden 23 kardeşimiz , gençlik merkezlerinde, kamusal alanlarda sosyal ve kültürel etkinliklerde proje ortağı kurum ve kuruluşların kamu yararına olan faaliyetlerinde yardımcı olacaklarını belirtti.
Programa katılan öğrencilerin 37 günlük konaklama ,cep harçlığı ,yeme içme ve gidiş –dönüş ücretleri Proje kapsamında Türkiye Ulusal Ajans tarafından karşılanacağını ifade eden Yıldız Katılımcı gençlerin , 37 gün sürecek projede bir takım faaliyetlere katılarak gittikleri ülkelerin dilinde pratik yapma, farklı kültürleri görme, toplumsal aidiyet noktasında gönüllü olarak dayanışmaya içinde olacaklarını ve ülkemizi yapılacak olan aktivitelerde temsil edeceklerini kaydetti.
Başkan Ömer Yıldız Projenin 18-30 yaş aralığında Avrupa’ya gitme engeli olmayan mümkünse yeşil ve gri pasaport alabilecek bütün Ağrılı gençlere açık olduğunu ifade etti.
 
Başkan Yıldız, proje ortağı olan İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdülhalik Karabulut ve Dış ilişkiler koordinatörü Davut Dağabakan’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Kaynak: Editör:
Etiketler: AĞRI'DAN, 23, ÖĞRENCİ, PORTEKİZ'E, GİTTİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AĞRI'DAN 23 ÖĞRENCİ PORTEKİZ'E GİTTİ
AĞRI'DAN 23 ÖĞRENCİ PORTEKİZ'E GİTTİ
AĞRI'DAN 23 ÖĞRENCİ PORTEKİZ'E GİTTİ
AĞRI'DAN 23 ÖĞRENCİ PORTEKİZ'E GİTTİ
Yorumlar
Haber Yazılımı