Haber Detayı
14 Nisan 2020 - Salı 11:13 Bu haber 8891 kez okundu
 
Ağrı Anadolu Kamuda çalışan Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 18 Mart Şehitler Günü Mesajı
Ağrı Anadolu Kamuda çalışan Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Çelebi 14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
PATNOS Haberi
Ağrı Anadolu Kamuda çalışan Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

Ağrı Anadolu Kamuda çalışan Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Çelebi 14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Anadolu Kam-Şader Başkan Orhan Çelebi mesajında,’Tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk Milleti’nin vatan sevgisinin, şahadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyan Türk Milleti’nin kahraman vatan evlatlarını Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle rahmet minnet ve saygıyla anıyoruz.

 

Çanakkale savunması dünya bağımsızlık savaşlarında direncin neler yapabileceğini gösteren ilk kıvılcım olurken milletimizin de büyük fedakârlıklarına şahit olmuştur. Çanakkale Türk Milleti’nin varoluş simgesi olmuş şanlı Türk tarihinde kahramanlıklarla, fedakârlıklarla dolu bir destan olarak yerini almıştır.

 

Bir asır önce  Çanakkale yi geçemeyen düşman bugün Türklüğü yok etmek vatanımızı parçalamak için içimizdeki bebek katilleri, ihanet odakları ve işbirlikçileri vasıtasıyla hain emellerine ulaşmak adına alçakça saldırılarına devam etmekte, vatan evlatlarımızı kalleşçe şehit etmektedir.

 

Türk milletini sindirme bölme ve parçalamaya yönelik planlar yapan hainler ve işbirlikçileri bilmelidirler ki, aziz milletimizin ihtiyacı olan kudret ve ilhamın kaynağı Çanakkale ruhunun muhteşem anlamında saklıdır.

 

Şehitlerimizi anma günü olarak kutladığımız Bugün:

 

Çanakkale nin geçilemeyeceğini, Türk Milletinin esir edilemeyeceğini, Türk Vatanının parçalanamayacağını tüm dünyaya haykıranların günüdür.

 

Bugün:  Dünyada Türk adının duyulduğu andan itibaren şanlı bayrağımızı yeryüzünün her noktasında taşıyanların üç kıtayı Türk yurdu haline getirenlerin günüdür.

 

Türklük uğruna bedenlerini toprağa koyanların günüdür.    

 

Bugün: Cennet vatan topraklarımız uğruna ölümsüzlük şerbeti içenlerin

 

Allah a kavuştukları gündür.

 

Cennet vatanımızı korumak ve bekasını sürdürmek uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz:

 

Sizler vatanımız, bayrağımız mukaddesatımız uğruna tereddüt etmeden şahadete yürüdünüz. Toprağa değil, yüreklerimize gömüldünüz.

 

 Aileleriniz ve silah arkadaşlarınız gaziler olarak Manevi huzurunuzda söz veriyoruz.

 

Şerefimiz olan emanetlerinize canımız pahasına sahip çıkacağız.

 

Vatan sevdasıyla sarıldığınız al bayrağımızı bedeli ne olursa olsun sonsuza kadar dalgalandıracağız.

 

Unutmak ihanettir….!

 

Ne şahadet diyarına göç eden sizleri unutmayacağız....!

 

Ruhunuz şad olsun…

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağrı, Anadolu, Kamuda, çalışan, Şehit, ve, Gazi, Aileleri, Sosyal, Yardımlaşma, ve, Dayanışma, Derneği, 18, Mart, Şehitler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı