Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 12:52 Bu haber 4306 kez okundu
 
Ağrı’da COVİD-19 salgınında korkutan tablo
Ağrı Basın Birliği Başkanı Nuri Bayram’ın son köşe yazısında Ağrı’da Coronavirüs’ün zirve yaptığını iddia etti.
GÜNDEM Haberi
Ağrı’da COVİD-19 salgınında korkutan tablo

Ağrı Basın Birliği Başkanı Nuri Bayram’ın son köşe yazısında Ağrı’da Coronavirüs’ün zirve yaptığını iddia etti.

Umarım Nuri bayram’ın bu yazısını okuyan vatandaşlarımız ve yetkililer bu salgının şehrimizde artmaması için ellerinden geleni yaparak vaka sayısını yükselmesinin önüne geçerler.

Ağrı’da son günlerin en çok konuşulan konusu Coronavirs’ü vakalarının hızla artması oldu.

Özelikle son 10 günde Ağrı’da 200’e yakın kişinin bu virüse yakalandığı ve tedavi altına alındığı bilgileri Ağrı’da korkunç tabloyu gözler önünde serdi.

Ramazan Bayramın üç günlük COVİD-19 bilançosunun 25 kişi olduğu Ağrı’da tedbirlerin öncelikle sıkı bir şekilde alınması gerektiğini gözler önüne serdi.

Türkiye’de hükümetin yaptığı başarılı çalışmalar sonucu Coronavirüs salgını gün geçtikçe düşürerek neredeyse bitme noktasına gelirken Ağrı’da son günlerde bu istatistik tam tersine hızla yükselmekte ve korkutan bir tablo oluşmakta.

Ağrı’da son 10 günde özelikle taziyelerin yasak olmasına rağmen evlerin bahçelerine ve köylerde taziye ortamı hazırlanması ve halkımızın rehavete kapılarak taziyeler gitmesi bu artışın en büyük göstergesi olarak gözlenmekte.

Bayram öncesi Ağrı’da bir rahatlama sonucu özelikle inanılmaz bir kalabalık yaşanan cumhuriyet caddesinde bayram alışverişlerinde sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlarımızın tedbiri elde bırakması vaka sayısını gittikçe yükseldiğini göstermiştir.

Bu korkutan tablonun bir an önce önüne geçmek için il Pandemi kurulunun almış olduğu kararlara uyulması gerekmekte Pandemi kurulunun önlemleri alması konusunda gerekirse yeniden çok sıkı bir şekilde önlem alması aksi takdirde Ağrı’da önüne geçilemeyecek sıkıntılı günlerin bizleri beklediği kaçınılmaz olacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağrı’da, COVİD-19, salgınında, korkutan, tablo,
Yorumlar
Haber Yazılımı