Haber Detayı
01 Ocak 2020 - Çarşamba 15:26 Bu haber 3245 kez okundu
 
Ağrı'nın 2019'da En Çok Okunan Haberleri
Ajans04.net adresinde yayınlanan haberler ışığında Ağrı'nın 2019 yılında en çok okunan ve en çok konuşulan haberleri yayınlandı. İşte o haber listesi.
GÜNDEM Haberi
Ağrı'nın 2019'da En Çok Okunan Haberleri

Ajans04.net adresinde yayınlanan haberler ışığında Ağrı'nın 2019 yılında en çok okunan ve en çok konuşulan haberleri yayınlandı. İşte o haber listesi. 

 

Mikail Aydemir ve Hikmet Erdem’in Vefatı: Ağrı’nın iki önemli siyasetçisi 2019 ‘un ilk aylarında vefat etti.

 

Ekrem Çelebi; Devletin Nişanesi Ağrıʹya Gelsin çıkışı: AK Partili Ekrem Çelebi, TBMM’de yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Köşkü için Ağrı’ya yapılsın, babamdan kalan arsaları veririm dedi.

 

Zeki Başaran İstanbulʹda Siyasete Döndü: Ağrı’nın önemli siyasetçilerinden biri olan Zeki Başaran, İstanbul’da Belediye Başkan adaylığını açıkladı.

 

Seyyid Şeyh Abdurrahman EL ARVASİ Hz vefat etti: Önemli din adamı Abdurrahman ELARVASİ, Ağrı’da toprağa verildi.

 

Ekrem Çelebi’ye ulusal gazetelerden Arı benzetmesi: Ulusal gazeteler, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi için Arı benzetmesinde bulundu.

 

HDP’li Yeliz Karaaslan’ın Tutuklanması: HDP’nin Ağrı Belediye Başkan adaylarında Yeliz Karaaslan seçim öncesi tutuklandı

 

Ankara’da yapılan Ağrı Tanıtım Günleri Etkinliği: Ağrı ikinci defa Ankara’da tanıtıldı.

Ağrı Emekliler Derneğinin Kuruluşu: Mahmut Yıldırım tarafından ağrı Emekliler Derneği kuruluşunu gerçekleştirdi.

 

İsmet Aslan’ın Saadet Partisi Ekibini Tanıtması: Hamur ilçesinde İsmet Aslan, Belediye Başkan adaylığını ve ekibini açıkladı.

 

 

Halef Keklik’in Tahliye Edilmesi: HDP’nin Sırrı skaık dönemindeki belediye başkan yardımcısı Halef Keklik tahliye edildi.

 

Hulusi Akar’ın Ağrı Ziyareti: Genel Kurmay Başkanı ve üst kademe komutanlar Ağrı’ya geldi.

 

 

Nuri Bayram’ın Bürokratlarımıza Kıymayın Efendiler Yazısı: Adalet Bakanlığında görev yapan bir Ağrılı seçimler sebebi ile görevinden alındı.

 

Tolunay Kafkas’ın Ağrı ASKF’ye Ziyareti: TFF Gelişim direktörü Tolunay Kafkas, Ağrı’da spor taban birlikleri ile bir araya geldi.

 

Mehmet Erat’ın Ağrı’da aşiretçiliği hortlattılar çıkışı: Mehmet Erat, Ağrı’da aşiretçilik yeniden hortladı çıkışını yaptı.

 

Cemal Kaya’dan yerel seçimlere destek ziyareti: Cemal Kaya, Ağrı Belediye başkan adayı Savcı Sayan’a destek için Ağrı’ya geldi.

 

Ozan Erat’ın vefatı: Ağrı’nın sevilen siması Ozan Erat vefat etti.

   

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ağrı mitingi: Cumhurbaşkanı Erdoğan Ağrı’da miting yaptı.

Taner Söylemezin Belediye Başkan adaylığı: Ülkücü hareketin önemli ismi Taner Söylemez, İYİ Parti’den adaylığını açıkladı.

Nurşah Ergün’ün Türkiye’nin en genç belediye meclis üyesi olması: Türkiye’nin en genç  belediye meclis üyesi Ağrılı Nurşah Ergün oldu.

 

Savcı Sayan’ın Belediye Başkanı olması: Savcı Sayan AK  Parti’den girdiği seçimlerde Ağrı Belediye başkanı oldu.

 

Yılmaz Üzeyiroğlu’nun yardım rezaleti: HDP Belediye Başkan adayı Yılmaz Üzeryioğlu’nun Ağrı’da yaptığı yardım günlerce konuşuldu.

Faal Futbol Hakemleri Derneğinin Ağrı’da şube açması: TFF Faal Futbol Hakemleri ve gözlemcileri derneği Ağrı’da kuruldu.

 

Savcı Sayan’ın makam odasının  kapısını sökmesi: Ağrı Belediye Başkanı seçilen Savcı Sayan, ilk olarak makam kapısını söktü.

 

Taşlıçay Belediyesinin Borcunu açıklaması: Taşlıçay Belediye Başkanı İsmail Taşdemir, önceki dönem belediye başkanı kendi partisinden olmasına rağmen, belediyenin borçlarını açıklayarak ilçeye astı.

 

 

Yüce Kapı Belediyesinin 8 işçiyi çıkarması: Yüce Kapı Belediyesi, seçim öncesi apar topar işe alınan 8 işçinin görevine son verdi.

 

Savcı Sayan’ın Hastaneye kaldırılması: Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan kalp yetmezliği sebebi ile Ankara’da hastaneye kaldırıldı.

Fırat Öztürk’ün tahliyesi: Tutuklu bulunan HDP Tutak belediye başkanı tahliye oldu.

 

 

Ahmed Demirkol’ın Galata Esnafı benzetmesi: Vatanperver Gençlik Teşkilatı, Ağrı esnafına Şekerpare filmindeki repliği kullanarak Galata Esnafı benzetmesi yaptı.

 

Ağrı ve Trabzon’un spor kardeşliği: Ağrı sporun play-off maçlarında Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ve Ağrı ASKF ekibi, Trabzon spor taban birlikleri ile kardeş oldu.

Savcı Sayan’ın Tramvay müjdesi: Ak Parti Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı’ya tramvay yapılacağının müjdesini verdi.

 

Yeni Belediye İnşaatının Durdurulması: Yapımı kayyum belediye başkanı Süleyman Elban döneminde başlayan Ağrı Belediye Yeni Bina inşaatı, Savcı Sayan tarafından durduruldu.

Dönerci Sofi’nin Van’da işyeri açması: Ağrı’nın markası haline gelen dönerci SOFİ, Van ilinde şube açtı.

 

Ali Bulut’un görevden alınması: Adı bir çok şaibeye karışan Ağrı Sağlık Müdürü Ali Bulut görevden alındı.

 

Yakup Turan’ın görevden alınması: Ağrı Milli Eğitim Müdürü Yakup Turna görevden alındı.

 

Taşlıçay balık gölü festivali: Manuş Baba konseri ile Taşlıçay Balık Gölü konseri yapıldı.

 

 

Ağrı Sporun profesyonel lige yükselmesi: Ağrı spor 18 yıl aradan sonra yeniden profesyonel lige yükseldi.

 

Ağrı Emniyet Müdürünün Değişmesi: Ağrı Emniyet Müdürü Kenan Yıldız’ın yerine Nihat Özen atandı.

 

Salih Aydn’ın ASTOP Başkanı seçilmesi: Ağrı Sivil Toplum Platformu yaptığı seçimler sonrası ikinci dönem için BARO Başkanı Salih Aydın’ı seçti.

 

IC Vakfı’nın Minikler Futbol Şenliği: İbrahim Çeçen Vakfı’nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Minikler Futbol Şenliği tamamlandı.

 

Nuh’un Gemisi araştırmalarında yeni boyut: Nuh’ujn Gemisi araştırmalarına yoğunluk verildi. İbrahim Çeçen Üniversitesi sempozyum yaptı.

 

Ahmedi-i Hani festivalinde Kolpa Konseri: Ahmed-i Hani festivalinin üçüncüsünde KOLPA İshak Paşa Sarayında sahne aldı.

 

Savcı Sayan’ın Kafkas Kartalı yalanının ortaya çıkması: Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Gazeteci Nuri Bayram’ın Kafkas Kartalı hesabını yönettiği iddiası mahkemelerce yalanlandı.

 

Anjiyo ünitesinin hizmete açılması: Ağrı Devlet Hastanesinde Anjiyo ünitesi açıldı. Ünite iki ayda 300 anjiyo yaptı.

 

Çelebi’nin Turizmde 2020 çıkışı: AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, turizmde 2020 yılının “İshak Paşa Sarayı yılı” olarak ilan edilmesine yönelik basın toplantısı düzenledi.

 

 

Ziraat odası seçimleri: Ağrı ziraat odası seçimlerini Ömer Yıldız kazandı.

 

 

Ulu Caminin hizmete açılması: Yapımızı uzun süre tamamlanamayan Ulu Cami, ibadete açıldı.

 

 

Cesim Gökçe’nin Gelecek Partisi için istifası: Ak Parti’nin eski milletvekillerinden Cesim Gökçe, Gelecek Partisi’nin kurucular kurulunda yer aldı.

 

Tutak ilçesindeki çatışma: Tutak ilçesinde çıkan çatışmada 5 terörist etkisiz hale getirildi.

 

 

Dolmuş krizi: Ak Parti ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, ağrı’ya getirdiği 70 dolmuş sonrasında dolmuş esnafı kepenk kapattı. Kriz dolmuş hatlarının satın alınması ile aşıldı.

   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağrı'nın, 2019'da, En, Çok, Okunan, Haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı