Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 08:38 Bu haber 2300 kez okundu
 
Ağrı Patnos'ta sokak köpeği vahşeti!
Ağrı Patnos'a bağlı Derecik köyünde evlerinin önünde oyun oynayan Bünyamin Çelik (7), sokak köpeğinin saldırısına uğradı.
PATNOS Haberi
Ağrı Patnos'ta sokak köpeği vahşeti!

 

Köpek, Bünyamin'in burnunu ısırarak koparttı. Küçük Bünyamin'in çığlıklarını duyan ailesi ve köylüler yardıma koştu.

Baba Rıdvan Çelik, köpeğin ağzından burun parçasının bir bölümünü aldı. Bünyamin Çelik ile burun parçası Patnos Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

 

Küçük çocuk, buradan da Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Çocuk İntaniye Servisi'ne sevk edildi.

 

 

BURNU YERİNE DİKİLEMEDİ

Bünyamin Çelik'i ameliyata alan doktorlar, babanın kurtardığı burun parçasındaki sinirlerin zarar görmesi sebebiyle yerine dikemedi. Amca Ömer Çelik (15), oyun oynamak için dışarı çıkan yeğenine köpek saldırıp burnunun kopardığını söyledi.

Patnos Belediyesi'nin köylerine yakın bir yerde çöp alanı oluşturduğunu belirten Ömer Çelik, yiyecek bulmak için alana gelen köpeklerin köye kadar indiklerini anlattı.

 

Çelik, yiyecek bulamayan köpeklerin koyunlara saldırdığını ve köylüleri korkuttuğunu bildirdi.

 

 

DÜZELTİCİ AMELİYAT YAPILACAK

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zerrin Orbak, köpek ısırması şikayetiyle hastaneye getirilen Bünyamin'e önce aşılarının yapıldığını, ardından gerekli tedavilerin düzenlendiğini kaydetti.

Plastik cerrahi uzmanlarının inceleme yaptığını belirten Prof. Dr. Orbak, çocuğun burnunun tamamen kopması sebebiyle önümüzdeki günlerde düzeltici ameliyat yapılacağını vurguladı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağrı, Patnos'ta, sokak, köpeği, vahşeti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı