Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 10:04 Bu haber 3206 kez okundu
 
Ağrı Ulu Cami'de Isınma Sorunu Sosyal Medyaya Yansıdı
Ağrı'nın en görkemli Camisi olarak inşa edilen Ağrı Ulu Cami'de yaşanan ısınma sorunu, sosyal medyaya yansıdı. Sorunun Doğalgaz Firması AKSA'dan kaynaklandığı düşünülüyor.
GÜNDEM Haberi
Ağrı Ulu Cami'de Isınma Sorunu Sosyal Medyaya Yansıdı

Yıllarca inşaat sebebi ile hizmete giremeyen Ulu Camiye Vatandaş bu defa soğuk olduğu için gidemiyor. Camiye doğal gaz için Dört Buçuk aydır başvurulmasına rağmen Camii de hala ısıtma sistemi kurulamadı.TEKİNARSLAN VALİ BAŞLATTI, ELBAN VALİ TAMAMLADI
İnşaatı Ağrı eski Valilerinden Mehmet Tekinarslan döneminde başlayan, eski Valilerden Musa Işın'ın bir kısmını tammaladığı ve açılışını Vali Süleyman Elban'ın yaptığı Ulu Cami inşaatı beş yıl sürmüştü.

İnşaat süreci hala kısım kısım devam eden Ağrı Ulu Cami 2019 yılının sonlarında hizmete girdi. Ulu Camii yaptırma ve Yaşatma derneği başkanı Aydın Kasar'ın büyük çaba sarf ettiği Cami açılış sonrasında il Müftülüğüne devredilmişti. Ancak Camideki ısınma sorunu kış mevsiminin soğukluğuna rağmen devam ediyor.

 

SOĞUK HAVA SOSYAL MEDYAYA YANSIDI
Aziz Hüdai Vakfı üyelerinden Veysel Çağlar cami’deki soğuk ortamı sosyal medya hesabından şu sözlerle paylaşarak yetkililerden konuya çözüm bulmalarını istedi.


Akşam namazını kılmak için Ulu Camiye gittim. Giderken cevabını merak ettiğim bir soru vardı. Acaba ısıtma sorunu giderilmiş mi? Maalesef camii buz gibiydi. Acaba; Bir siyasi parti için, bir futbol takımı için ya da menfi bir uğraş için olsaydı, bu iş çoktan çözülmemiş miydi? Her şeye paramız var ama hayra gelince, elimiz cebimizdeki bozuk paraya gider. Bu utanç memleket için yeterlidir. Allah bizleri afetsin.

“Camiye ciddi emek verenler müstesna”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağrı, Ulu, Cami'de, Isınma, Sorunu, Sosyal, Medyaya, Yansıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı