Haber Detayı
30 Ağustos 2022 - Salı 10:17 Bu haber 2148 kez okundu
 
Çelebi: “30 Ağustos Milletimizin yeniden doğuşunun, dirilişinin, milletimizin bağımsızlığının dünyaya ilanıdır.
Çelebi yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milletimizin kendisini yok etmek isteyen güçlere karşı kazandığı 30 Ağustos Zaferinin 100. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve onurunu yaşıyoruz.
POLİTİKA Haberi
Çelebi: “30 Ağustos Milletimizin yeniden doğuşunun, dirilişinin, milletimizin bağımsızlığının dünyaya ilanıdır.

Kahraman ecdadımızın nice fedakârlıklarla verdiği İstiklal mücadelesini bütün dünyaya haykırdığı ve sonucunu zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos tarihi; kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin şanlı tarihinde açtığı altın bir sayfadır.
Malazgirt’le başlayan Anadolu’yu kendimize vatan kılma mücadelemizin asla bitmeyeceğini her fırsatta ilan ettik.
30 Ağustos Zaferi de bu kararlılığımızın bir örneği, şartlar ne kadar zor olursa olsun başarıya ulaşma konusunda önümüzde daima açık bir yol bulunduğunun işaretidir.
Kazanılan bu şanlı zafer, bağımsız ve hür olarak yaşama iradesini ortaya koyan milletimizin en önemli kilometre taşlarından biri olmuştur.
26 Ağustos 1071'de kazanılan Malazgirt Zaferi Anadolu'nun kapılarını milletimize açtığı gibi Kurtuluş Savaşımızı zaferle taçlandıran 30 Ağustos zaferi de Anadolu'nun ebedi olarak vatanımız olmasını perçinlemiştir.
Her bir zerresi şehit kanlarıyla bezenmiş mukaddes vatan toprağımız ve birliğimiz ilelebet var olacaktır.
Bu duygularla, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çelebi:, “30, Ağustos, Milletimizin, yeniden, doğuşunun,, dirilişinin,, milletimizin, bağımsızlığının, dünyaya, ilanıdır.,
Yorumlar
Haber Yazılımı