Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 12:22 Bu haber 2286 kez okundu
 
Cumali Adlik Miraç Kandili mesajı yayınladı
Ağrı Mali Müşavirler Derneği Başkanı Cumali Adlik 'Miraç Kandili' dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Cumali Adlik Miraç Kandili mesajı yayınladı

Ağrı Mali Müşavirler  Derneği Başkanı Cumali Adlik 'Miraç Kandili' dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Adlik mesajında; "Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (SAV)’in, Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya getirilip ardından da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade eden Miraç, sadece gerçek imanla anlaşılabilecek büyük bir mucizedir.

 

Bizlere, en sıkıntıya düştüğümüz zamanda dahi bir çıkış yolunun olabileceğini ve Yüce Allah’ın yardımını esirgemeyeceğini gösteren Miraç’tan, beş vakit namaz, Bakara Suresi’nin son iki ayeti ve ümmetinden Allah’a ortak koşmadan ölen kimselerin affedileceği müjdeleriyle dönen Peygamber Efendimiz (SAV), tüm inananlara verilebilecek olan en kıymetli hediyeleri vermiştir. Bizler de bu hediyelerin şuurunda olarak, müminler için arınma ve tertemiz olarak Allah’a yönelme anlamına gelen Miraç Kandil’ini bol dua ve ibadet ile değerlendirmeliyiz.

 

Ülkemizin ve Türk-İslam Aleminin yaşamış olduğu sıkıntıların ve tüm insanlık alemini tehdit eden Corona virüs musibetinin son bulmasına vesile olması temennisiyle, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyor, Türk-İslâm âleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumali, Adlik, Miraç, Kandili, mesajı, yayınladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı