Haber Detayı
10 Nisan 2020 - Cuma 11:43 Bu haber 2279 kez okundu
 
DASKEF BAŞKANI ÇETİN POLİS HAFTASINI KUTLADI
Doğu Anadolu Sürücüler Kursu Federasyon (DASKEF)Başkanı Kenan Çetin, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 175. yıldönümünü kutladı.
GÜNDEM Haberi
DASKEF BAŞKANI ÇETİN POLİS HAFTASINI KUTLADI

Doğu Anadolu Sürücüler Kursu Federasyon (DASKEF)Başkanı Kenan Çetin, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 175. yıldönümünü kutladı.

 

Polis Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Doğu Anadolu Sürücüler Kursu Federasyon Başkanı Kenan Çetin, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunu kutladı.

 

“POLİS MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDE AYRI BİR YERE SAHİPTİR”

 

DASKEF Başkanı Çetin mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın, esnaflarımızın can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü Kanunlardan, desteğini de halktan alan geçmişi şanla ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatı’nın 175. yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı, Kanunların uygulanmasını gözetmek, kamu düzeni ile vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak amacıyla kutsi bir görev üstlenmiştir. Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensupları, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.

 

“SALGINLA MÜCADELEDE BÜYÜK BİR SEFERBERLİK ÖRNEĞİ GÖSTERMİŞLERDİR”

 

İçinde bulunduğumuz salgınla mücadele döneminde sadece ilgili kurumlar değil, Polis teşkilatımız ve güvenlik güçlerimiz de ortaya büyük bir seferberlik örneği koymuştur. Polisimiz, insanımızı salgından koruyabilmek için canla başla mücadele etmekte, gece-gündüz demeden mesai halinde bulunmaktadır. Bizlerin bu süreçte tereddüt ederek çıktığımız sokaklarda, onlar her türlü risk ve tehditle karşı karşıya görev yapmakta, milletin sıhhat ve selameti için yoğun bir gayret ve çaba göstermektedir. Bu dahi bizim ne kadar şanslı ve polislerimiz sayesinde ne kadar güvende olduğumuzu fazlasıyla göstermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle meşakkatli mesleğin ve onurlu üniformanın temsilcisi tüm emniyet teşkilatı mensuplarımızın 175. kuruluş yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyor, şehit polislerimizi rahmet ve şükranla anarken, gazilerimize ve polis ailelerine, selam ve muhabbetlerimi sunuyorum. Allah, tüm polislerimize hayırlı görevler nasip etsin, her birini muhafaza buyursun.”

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: DASKEF, BAŞKANI, ÇETİN, POLİS, HAFTASINI, KUTLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı