Haber Detayı
26 Ağustos 2022 - Cuma 00:04 Bu haber 2623 kez okundu
 
GÜVEN GÖREVDEN ALINDI
Adı yıllardır ismi usulsüzlük ve şaibeler ile anılan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR ), Ağrı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü'nün görevden uzaklaştırıldığını bildirildi.
GÜNDEM Haberi
GÜVEN GÖREVDEN ALINDI

İŞKUR tarafından yapılan açıklamada, "Sosyal medyada Ağrı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü ile ilgili kamuoyuna yansıyan paylaşımlara istinaden inceleme başlatılmış olup, söz konusu İŞKUR personeli görevden uzaklaştırılmıştır" denildi.

 

Yıllardır ismi usulsüzlük ve şaibei ile anılan ve göreve gitmeyen Ağrı İŞKUR Müdürü Gıyas Güven önceki gün İlke Tv’den Arif Kocabıyık’ın sosyal medya hesaplarından paylaştığı araç içerisinde uygunsuz görüntülerden dolayı görevden alındı.

 

Son kaç yıldır göreve gitmeyen ve her taşın altında çıkan İŞKUR Müdürü Gıyas Güven uygunsuz işe alımlar ve kararlardan dolayı hep anılmıştı. Önceki gün videolar adeta ülke gündemine oturmasına rağmen görevden almayan il bürokrat ve AK Parti İl Başkanlığı kamuoyu tarafından eksi puan aldı. Mesai bitmesine kadar bekleyen Ağrı yöneticileri kim veya kimlerden dolayı İl Müdürünü görevden almadı, ve hangi baskılardan dolayı akşam saatlerine kadar bekleriler..

Akıllara gelen ilk soru ağrı’yı yönetenler görevden alınan bu malum il Müdürü ile nasıl bir ilişki ve bağlantısı vardı.

2018 yılından beri İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından yapılan iş işlem ve alımlar hakkında nasıl bir yol izlenecek ve araştırması için kimler nasıl karar verilecek ağrılıların en büyük kaygısı oldu.

 

Gıyas Güven’in alınmasından sonra özelikle Kurumu ve şehirde adeta bayram havası yaşandı hatta bazı vatandaşlar kutlama yaptı.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜVEN, GÖREVDEN, ALINDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı