Haber Detayı
06 Nisan 2022 - Çarşamba 15:55 Bu haber 5978 kez okundu
 
İFTARDA BİR ARAYA GELDİLER
Ağrı Baro Başkanı Avukat Mehmet Salih Aydın, iftar sonrası yaptığı konuşmada, avukatlığın tarihin en kadim mesleklerinden biri olduğunu dile getirdi.
DİYADİN Haberi
İFTARDA BİR ARAYA GELDİLER

Mesleklerini icra etmenin yanı sıra Ağrı Baro’su olarak kentte güzel işler yapma gayreti içerisinde olduklarını belirten Aydın, Sağlıklı kararlar sağlıklı yerlerde verilir dedi.

En kısa sürede kentte yeni bir adliye binasının yapılası gerektiğini belirten Aydın: "Yaptığımız bütün çalışmalar ve faaliyetlerimizde samimiydik.

Kendi inançlarımıza sadık kalarak bunu ifa ettik.

Birtakım eksikliklerimiz olabilir, bunlar kasti değildir.

Belki gücümüzün yetmemesindendir, belki ihmaldendir.

Bunu böyle bilmenizi istiyorum.

Biz bu mesleği ve baro başkanlığı görevini yaparken şu gök kubbe altında hoş bir seda bırakmak için bir mücadele verdik.

Ben inanıyorum ki biz ve burada bulunan arkadaşlarımızın tamamına yakını hukuk ve adaletin tecellisi noktasında mutlaka savcılarımız ve hakimlerimizle birlikte bu gök kubbe altında hoş bir seda bırakmıştır.

Hoş seda bırakanlara selam olsun." İfadelerini kullandı.

Baro Başkanı Aydın'ın konuşmasının ardında program, Diyadin Belediyesi Erbani gurubu , dengbej Mehmet Agirinin konseri ile doyasıya eğlenen Avukatlara çeşitli aktivitelerde başarılı olanlara verilen plaketlerin ardından program  sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İFTARDA, BİR, ARAYA, GELDİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı