Haber Detayı
23 Ekim 2019 - Çarşamba 09:16
 
İlk Anjiyo Yapıldı
Ağrı Sağlık Müdürlüğü, sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımla ilk anjiyonun yapıldığını açıkladı.
GÜNDEM Haberi
İlk Anjiyo Yapıldı

Ağrı Sağlık Müdürlüğü, sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımla ilk anjiyonun yapıldığını açıkladı.

 

Uzun yıllardır Ağrı’nın en önemli sağlık sorunu geçtiğimiz günlerde AK Parti Ağrı Milletvkeili Ekrem Çelebi’nin girişimleri ile çözülmüş ve Çelebi yaptığı açıklamada 23 Ekim’den itibaren yarı kapasiteli, 15 Kasım’dan sonra tam kapasiteli çalışacak Anjiyo ünitesinin Ağrı’ya hayırlı olmasını dilemişti.

 

Çelebi’nin bu sözlerinin üzerinden bir gün geçmeden Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü, ilk anjiyosunu gece 01:36’da yaparak Anjiyo ünitesini hizmete açtı.

 

Paylaşımda şu sözlere yer verildi” 23.10.2019 gece saat 01.36'da Ağrı devlet hastanemizde ilk anjiografi işlemi başarıyla gerçekleşti. Ağrı halkımıza hayırlı olsun.”

 

Anjiyo Ünitesini Ağrı'ya kazandıran Milletvekili Ekrem Çelebi’de Anjiyo ekibine teşekkür ederek “İlk Anjiyo Başarı ile yapıldı. Ağrı Devlet Hastanemizde ilk anjiografi işlemi başarı ile tamamlanmıştır.Anjiyo'nun ilimize kazandırılmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan, Sağlık Bakanımız Sn. @drfahrettinkoca ve Prof.Dr.Cevdet Uğur KOÇOĞULLARI’na şükranlarımızı sunarım. İlk anjiografi işlemini başarı ile tamamlayan Başhekimimiz ve ekibine teşekkür ediyor; memleketimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı