Haber Detayı
14 Nisan 2020 - Salı 00:57 Bu haber 2479 kez okundu
 
İnfaz yasası Meclisten geçti!
AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıla, Ceza İnfaz Yasasının meclisten geçtiğini söyledi.
POLİTİKA Haberi
İnfaz yasası Meclisten geçti!

Ceza ve Güvenlik tedbirlerinin inafı hakkındaki kanun maddelerinin görüşemlerinde yer alan AK PArti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, yayaınladığı mesajda " “Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi”, 7 gün süren görüşmeler sonucunda an itibariyle TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşmıştır. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi

 

AK Parti ve MHP'nin hazırladığı ceza infaz düzenlemesi teklifi TBMM'de kabul edildi. Bu gelişmenin ardından hükümlülerin 31 Mayıs 2020 tarihine kadar izinli sayılacağı açıklandı.

Kanun teklifi Meclis genel kurulunda kabul edildi. Buna göre, terör, cinayet, uyuşturıcı ve cinsel suçların kapsam dışı olduğu ifade edildi. Yinr  MİT kanununa giren suçların da yine kapsam dışı tutulduğu ifade edildi. Denetimli serbestlik ise bir defaya mahsus 3 yıla çıktı.

Kabul edilen yasa ile birlikte corona virüsü salgını nedeniyle açık ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanan hükümlüler, 31 Mayıs 2020’ye kadar izinli sayılacak. Salgının devam etmesi halinde bu süre 2 aylık sürelerle 3 kez uzatılabilecek.
 
MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM Genel Kurulu’nda geldi ve infaz kanun teklifi görüşmelerine katıldı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: İnfaz, yasası, Meclisten, geçti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı