Haber Detayı
08 Mart 2020 - Pazar 10:50 Bu haber 2061 kez okundu
 
MUSTAFA KONYAR'DAN 8 MART MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Ak Parti Doğubayazıt İlçe Başkanı Av. Mustafa Konyar, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.
GÜNDEM Haberi
MUSTAFA KONYAR'DAN 8 MART MESAJI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Ak Parti Doğubayazıt İlçe Başkanı Av. Mustafa Konyar, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Başkan Mustafa Konyar, Tarih boyunca kurduğumuz devletlerin harcını yoğuran, Kurtuluş Savaşı'nın görünmez kahramanları olan, Cumhuriyet döneminde ülkemizin kat ettiği mesafede çok önemli katkıları bulunan, istiklalimize ve istikbalimize yönelik tehditlere karşı en ön saflarda mücadele eden kadınların, geleceğimizin inşasında önemli bir rol oynadıklarını söyledi.

Mesajında, Toplumun yapı taşı aile kurumunun anneleri olan kadınların, son yıllarda giderek artan bir şekilde sosyal, ekonomik ve siyasal alanlarda yer alarak toplumsal hayatta daha aktif rol oynamaya başladığını vurgulayan Mustafa Konyar, "Doğumdan ölüme kadar, hayatımızın her anında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, bizi eğiten, büyüten, yetiştiren, en kötü anımızda yanımızda olup yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız paylaşan fedakâr kadınlarımız, en değerli varlığımızdır." dedi.

Hayatın ayrılmaz bir parçası, fedakârlığın ve duyarlılığın sembolü olan kadınların mutlu olduğu bir Doğubayazıt’ın en büyük hedefleri arasında olduğunu belirten Konyar, mesajında şu ifadelere yer verdi

"Ayakları altına cennet serilmiş analarımız, bilgisi ve üretkenliği ile ülke kalkınmasında yer alan hanım kardeşlerimiz milletimizin kutsal emanetleri ve başımızın tacıdır. İster sadece evinin, ailesinin işleriyle meşgul olsun, ,isterse aynı zamanda çalışarak hayatın farklı alanlarında ilave sorumluluklar üstlenmiş olsun, her kadın bizatihi varlığıyla takdiri ve saygıyı hak ediyor. Yaşamın her alanında onların başarılarına ortak olmak ve kendilerini güven içinde hissetmeleri için üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmek en önemli görevlerimizden biri. Bu vesileyle, bizi biz yapma hedefinde, yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren, bu toprakları bize vatan kılan ruhun taşıyıcıları, bağımsızlık türkülerimizin bestecileri kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: MUSTAFA, KONYAR'DAN, 8, MART, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı