Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 17:32
 
NURİ BAYRAM'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
2016 yılında Fetö Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 3. Yıl dönümü sebebiyle Ağrı Basın Birliği Başkanı Nuri Bayram, bir açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
NURİ BAYRAM'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Başkan Nuri Bayram, “15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3. Yıldönümünde; Unutmadık, Unutturmayacağız” dedi.
Alçakların o gecede kendi vatandaşına vatandaşların parası ile alınan silahlarla kurşun sıktığının altını çizen Başkan Bayram, “Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasisine ve hukuk devleti yapısına kasteden hain ve alçakça bir saldırıyı geri püskürterek şunu açıkça göstermiştir: Gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabul etmeyiz. Demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyiz.

15 Temmuz hem Türkiye siyaseti, hem de Türkiye ekonomisi için tarihi bir stres testi oldu. Milletin dirayetiyle bu test başarıyla geçildi. Demokrasimiz ve kurumlarımız kaba kuvvete teslim olmayacak kadar olgunlaştıklarını kanıtladı. Devlet içinde illegal örgütlenen FETÖ çetesi ortaya çıkarıldı. Darbe heveslilerine karşı ortaya konan milli direniş sayesinde gelecekte benzer kalkışma girişimi içinde olabileceklerin önüne set çekildi.

Türk milleti toplumun her kesiminden insanları ile bu işgal girişimini önlemiştir. Tüm bu düşüncelerle başta 15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetleri teslim almak isteyen Hain Semih Terzi’yi alnından vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir olmak üzere, bu uğurda seve seve can veren Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Kahraman Gazilerimize şükran duygularımı sunuyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Beraberlik Günümüz Kutlu olsun diliyorum”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: NURİ, BAYRAM'DAN, 15, TEMMUZ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı