Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 13:26 Bu haber 1885 kez okundu
 
NURİ BAYRAM YAZDI, 'ÇELEBİ'NİN ZİYARETİ VE AĞRI ESNAFI'
Ağrı Basın Birliği Başkanı Nuri Bayram, Milletvekili Ekrem Çelebi’nin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’i makamında ziyareti ve askerlerin çarşı iznine çıkması için gösterdiği çabayı kaleme aldı.
POLİTİKA Haberi
NURİ BAYRAM YAZDI, 'ÇELEBİ'NİN ZİYARETİ VE AĞRI ESNAFI'

Ağrı Basın Birliği Başkanı Nuri Bayram, Milletvekili Ekrem Çelebi’nin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral  Arif Çetin’i makamında ziyareti ve askerlerin çarşı iznine çıkması için gösterdiği çabayı kaleme aldı.

 

Ağrı esnafını düşünüp çarşı izni ile esnafı düşünen Milletvekili Ekrem Çelebi’yi ve bu konuyu kaleme Nuri Bayram’ı da kutluyoruz.

 

İşte Nuri Bayram’ın köşe yazısı;

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral  Arif Çetin’i makamında ziyaret etmiş ve bu ziyareti sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.

 

Korgeneral rütbesiyle; 2016-2017 yılları arasında Jandarma Asayiş Komutanlığı görevini yürütmüş olan ve İçişleri Bakanlığının 2017/346 sayılı Kararnamesi ile Orgeneralliğe terfi ederek Jandarma Genel Komutanlığına atanan Arif Çetin ziyareti’nin Ağrı için anlamı sonradan anlaşıldı.

 

Basın Birliğinin ulaştığı bilgilere göre Çelebi, ekonomide son sıralarda yer alan Ağrı’da, esnafın şikâyetlerini dinlediği sırada bir çok esnafın, asker çarşıya çıkarılmıyor şikâyetlerini alınca, bu durumu Arif Paşa’ya iletmiş.

 

Peki esnaf bu konuda ne düşünüyor. Konuştuğumuz bir çok esnaf, özellikle öğrenci ve öğretmenlerin tatil dönemlerinde piyasalardaki daralmadan bahsediyor.

 

Böyle zamanlarda askerlerin çarşı iznine çıkmaları, esnafa can suyu anlamını taşıyor.

 

Ekrem Çelebi’nin Org.Arif Çetin ziyareti sosyal medyaya şu şekilde yansımıştı. “ Jandarma Genel Komutanımız Orgeneral Sn. Arif Çetin’i makamında ziyaret ederek Devlet-i Aliyye-i Osmaniye’nin en geniş sınırlarını gösteren bir harita hediye ettik. Rabbim, Ülkemizi, Devletimizi ve Milletimizi payidar eylesin. Ordumuza güç kuvvet versin.”

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: NURİ, BAYRAM, YAZDI,, 'ÇELEBİ'NİN, ZİYARETİ, VE, AĞRI, ESNAFI',
Yorumlar
Haber Yazılımı