Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 14:22 Bu haber 4214 kez okundu
 
ORHAN ÇELEBİ'DEN 18 MART MESAJI
Ağrı Anadolu Kamuda Çalışan Şehit ve Gazi Aileler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Çelebi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
ORHAN ÇELEBİ'DEN 18 MART MESAJI

Ağrı Anadolu Kamuda Çalışan Şehit ve Gazi Aileler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Çelebi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

 Başkan Çelebi, mesajında şu ifadeleri kullandı “Tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk Milleti’nin vatan sevgisinin, şahadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Çanakkale Savaşı yüz binlerce şehit ve gazi verilen destansı bir zaferdir. Çanakkale destanı, milletin her türlü yokluk ve acılar içinde bile birlik ve beraberliğiyle neler başarabileceğini göstermiştir.18 Mart 1915, bağımsızlığımızı milli karakterimizin değişmez bir parçası olarak bütün dünyaya gösterdiğimiz şanlı destanımızın tarihidir. Gururla kutladığımız ve tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin cesaretinin, kahramanlığının destan olduğu zaferlerden biridir. Milli mücadele yıllarından bugüne kadar, ülkemizin karşılaştığı her türlü tehlikeye karşı canlarını siper eden şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda ederek, milletimizin gönlündeki yerlerini almışlardır. Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan aziz şehitlerimiz, sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacaktır.

Saygı ve şükranla yad ediyorum

Aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış vatan topraklarında özgürce yaşıyor, şanlı bayrağımız ihtişamla dalgalanıyorsa bunu şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz. İşte bu nedenle bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal topraklar üzerinde, atalarımızın güzel ülkemiz için ödedikleri büyük bedelin anlam ve öneminin farkına vararak, aynı bilinçle vatan topraklarına sahip çıkmak, Cumhuriyetimizi yeni kazanımlarla yarınlara taşımak, birlik ve beraberliğimizi korumak ve dünyanın çağdaş, kalkınmış ve güçlü ülkelerinden biri olma yolundaki hedefimize kararlılıkla yürümektir. Türk milletini sindirme bölme ve parçalamaya yönelik planlar yapan hainler ve işbirlikçileri bilmelidirler ki, aziz milletimizin ihtiyacı olan kudret ve ilhamın kaynağı Çanakkale ruhunun muhteşem anlamında saklıdır. Şehitlerimizi anma günü olarak kutladığımız bu önemli gün Çanakkale’nin geçilemeyeceğini, Türk milletinin esir edilemeyeceğini, Türk Vatanının parçalanamayacağını tüm dünyaya haykıranların günüdür. Bu önemli günde bir kez daha haykırıyoruz. Vatan sevdasıyla sarıldığınız al bayrağımızı bedeli ne olursa olsun sonsuza kadar dalgalandıracağız. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale’de, milletimizin ölüm kalım savaşında kahramanca mücadele edip adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakar milletimizin nice adsız kahramanlarını minnet, saygı ve şükranla yad ediyorum.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: ORHAN, ÇELEBİ'DEN, 18, MART, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı