Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 14:35
 
Sendikalar Bıçaklı Saldırıyı Kınadı
Ağrı Doğubeyazıt Doç. Dr Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinde veri Hazırlama biriminde Öz Büro İş Sendika üyesi Ahmet Akbaş'ın bıçaklanmasından dolayı Ağrı Hak-İş Konfederasyonu ve Sendika İl Başkanları, Sağlık Sen Ağrı Şube Başkanlığı ile ortak basın açıklaması yaptı.
AĞRI Haberi
Sendikalar Bıçaklı Saldırıyı Kınadı

Ağrı Doğubeyazıt Doç. Dr Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinde veri Hazırlama biriminde Öz Büro İş Sendika üyesi Ahmet Akbaş'ın bıçaklanmasından dolayı Ağrı Hak-İş Konfederasyonu ve Sendika İl Başkanları, Sağlık Sen Ağrı Şube Başkanlığı ile ortak basın açıklaması yaptı.

Ağrı Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanı Ahmet VAROL; ' Meslektaşımıza acil şifalar dilerken saldırganın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz Meslektaşımızın her zaman destekçisi olacağımızı ve tüm hukuksal sürecin müdahil ve takipçisi olacağımızı basına ve kamuoyuna duyuyoruz. ' açıklamalarında bulundu.

Basın Açıklamasının tam metni ise şu şekilde;

Değerli Emekçi Kardeşlerim Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri Basın mensupları
29.07.2019 tarihinde Ağrı Doğubayazıt Doç.Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinde veri hazırlama biriminde Öz Büro İş Sendikamızın üyesi Ahmet AKBAŞ kardeşimiz hasta muayenesi sırasında fiziksel şiddete uğramış hasta yakınları tarafında bıçaklanmış ve yoğum bakıma alınmıştır. Meslektaşımızın hayati tehlikesi söz konusu olup, yakın izlem altında tutulmaktadır.
Ülke genelinde, sağlık çalışanlarına şiddet artarak devam etmektedir. Sağlıkta Şiddet Yasası Tasarısının caydırıcı kanunlarla bir an önce yasalaşmasını talebimizi yeniliyoruz. Hak-İş Konfederasyonu ile Sağlık Sen Ağrı Şube başkanlığı ortak olarak Sağlıkta şiddete yol açan nedenleri bugüne kadar birçok defa dile getirdik. Ancak geldiğimiz noktada bu sebepleri tekrar etmektense, tüm sağlık çalışanlarının, yöneticilerin ve halkımızın bu üzücü olayların sona erdirilmesi konusunda ortak tavır göstermesi gerektiği aşikârdır. Sağlık alanında yaşanan her şiddet olayı, sağlık hizmetlerini aksatmakta ve sağlık çalışanlarıyla halkımızın arasını açmaktadır. Halkımızı bu konuda sağduyulu olmaya, kendisine hizmet eden sağlık çalışanlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz.
Şifa bekleyen insanlara yardım eden çalışanlara şiddet uygulayan her şeyden önce tüm milletin sağlığının da bir numaralı düşmanıdır.
Kardeşlerimne oldu da bu duruma geldik. Vatandaş kim Vatandaş benim annem babam ve kardeşimdir. Peki sağlıkçı kim canınıza can katan en büyük sırlarınızı ve hayatınızı teslim ettiğiniz insanlardır. Kimse kusura bakmasın bunlar robot değil. Bu insanlar da birilerinin annesi birilerinin babası birilerinin kardeşidir. Bunlar sizin evladınız değil mi biz biriz biz bütünüz.
Ayrıca, bu konuda basının da sorumluluk taşıdığına inanıyoruz. Özellikle sağlık ile ilgili haberlerde daha duyarlı ve objektif davranmalarını bekliyoruz. Meslektaşımıza acil şifalar dilerken, saldırganın en ağır şekilde cezalandırılması istiyoruz. Meslektaşımızın her zaman destekçisi olacağımızı ve tüm hukuksal sürecin müdahili ve takipçisi olacağımızı basına ve kamuoyuna duyururuz.

31.07.2019

Ağrı Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanı Ahmet VAROL

Kaynak: (Anonim) - Haber, E-posta aracılığı ile haber merkezimize ulaşmıştır. Editör: Gürkan Güneş
Yorumlar
Haber Yazılımı