Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 13:20 Bu haber 3859 kez okundu
 
SİYASETTEN HALKA HİZMETE
Erzurum Diplomasi Akademisi Birincisi Abdullah Kermooğlu, Ağrı'nın siyasetini yorumladı.
POLİTİKA Haberi
SİYASETTEN HALKA HİZMETE

Siyasiler, ülkedeki kanun yapıcılardır. Yasama erkinin temsilcileridirler. Parlamenterlerin hazırladıkları ve kararlaştırdıkları kanun ve yasalara göre ülke idare olunur. Parlamenterler, illerine hazineden yatırım götürülmesi noktasında da başat aktördürler. Serhat Şehri Ağrı’nın evladı AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi’nin de 24 Haziran 2018’den bu yana Ağrı’ya yatırım getirilmesi, işsizliğin ve yoksulluğun azaltılması ve şehrin kalkınması için sarf ettiği çabalar herkesçe bilinmektedir.


Adalet Bakanlığı’nda bürokratlık yapmış, devlet geleneğini iyi bilen aynı zamanda TBMM Bütçe Komisyon Üyesi olan Ekrem Çelebi’nin, 2018’deki erken seçimlerde milletvekili seçilmesinin ardından ikinci yılı dolmuş bulunmakta. 24 Haziran 2018 den bu yana Çelebi’nin Ağrı’da imza attığı işlere bakacak olursa hiç şüphesiz, ilk olarak yatırımlar göze çarpmaktadır. Kente gelen ve gelecek olan devlet yatırımlarıyla birlikte istihdama da katkı yapan Çelebi, ilk yılında yeni bir Adliye ve Emniyet kompleksinin ve yeni okulların yapılması için girişimde bulunup bütçe çıkarmıştı. Ağrı çevre yolları ve köy yollarının yenilenmesi ve asfaltlanması ve Tarımsal destek için de ayrıca destek ödemeleri çıkarmıştı. Bütün Ağrı’ya doğalgaz götürülmesi için Enerji Bakanıyla görüşen Çelebi aynı zamanda, ilin Turistik olarak gelişmesi ve tanıtılması için de Kültür ve Turizm Bakanıyla ayrı mesai harcadı. Son olarak Nisan 2020 de, Merkez ve ilçelerin köylerinin altyapılarının kullanılmasında 62 milyon lira gönderildiğini açıklanan Çelebi, Ağrı Merkezde de 300 konutun ihalesinin yapıldığını açıklamıştı. Ağrı Devlet Hastanesinin ve ilçe hastanelerinin doktor ve cihaz-ekipman eksikliği ile de bizzat ilgilenen Çelebi, Anjiyo ünitesi kurulmasında da birebir ilgilenmiş, halletmişti. Çelebi, yine en son Rektör Bey’le birlikte Ankara’da Ağrı devlet Hastanesinin, Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vereceğini ve Hastane statüsünün üçüncü basamağa çıkartıldığını açıklamıştı. Bu da Ağrı için daha fazla doktor ve İlin sağlık sorunun çözülmesi anlamına gelmektedir.

 


Kah Belediye başkanlarını, kah Muhtarlarını ve STK başkanlarını yanına alıp, Ankara’da bakanlıkların kapısını aşındıran ve yeni yatırımlar için sözler alan Çelebi, genel kurul çalışmalarından da fırsat buldukça soluğu hemen Ağrı’da esnaf ziyaretlerinde, vatandaşın yanında, öğrenci evlerinde gençlerle birlikte ve mahallede çocuklarla birlikte almaktadır.

 


Ağrı’ya güzel hizmetler yapan Vali Elban’ın yerine atanan Vali Osman Varol Beyefendiyi de İl Teşkilatı ile birlikte hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Ekrem Çelebi’nin ildeki diğer paydaşlarla birlikte ağrıyı kalkındırmak için ve yeni projelere imza atması ve yeni yatırımlar getirmesi bekleniyor.


2021 yılının “İshak Paşa Sarayı Yılı” ilan edilmesi için şimdiden çalışmalara başlayan Ekrem Bey’e bizde destek veriyor ve ikinci yılının Ağrı’ya yeni yatırımlar getirmesi temennisiyle kendisine kolaylıklar diliyoruz.


Sağlıcakla kalın... Abdullah Kermooğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: SİYASETTEN, HALKA, HİZMETE,
Yorumlar
Haber Yazılımı