Haber Detayı
07 Şubat 2020 - Cuma 14:59 Bu haber 3596 kez okundu
 
SOSYAL MEDYADA SAHTE HESAPLARA DİKKAT EDİN
Ağrı Basın Birliği, yaptığı yazılı açıklama ile son iki günde sosyal medya hesaplarına sahte hesaplardan istekler yapıldığını bildirdi.
GÜNDEM Haberi
SOSYAL MEDYADA SAHTE HESAPLARA DİKKAT EDİN

Ağrı Basın Birliği, yaptığı yazılı açıklama ile son iki günde sosyla medya hesaplarına sahte hesaplardan istekler yapıldığını bildirdi.

Birliği açıklamasında şu sözlere yer verildi.;
Birliğimizin yaptığı yönetim kurulu toplantısında gündeme gelen bir konunun kamuoyu ile paylaşılmasını uygun bulduk. Son zamanlarda gerek birliğimize üye basın mensuplarının gerekse yakın çevremizdeki kişilerin sosyal medya hesaplarına arkadaşlık ve takip istekler geliyor. Sahte isimlerle açılmış bu hesaplar üzerinden, birliğimizin yaptığı haberlere yorumlar yapılıyor. Basın Birliği olarak özellikle yaptığımız haberlerin altına olumlu veya olumsuz şekilde sahte hesaplarla yorum yaparak  takipçilerimize cevaplar yazan kişiler hakkında suç duyurusundan bulunulacağını belirtmek isteriz.
Bu kişilerin gerçek kimliklerinin de tarafımızca bilindiğini,  hemşerilerimizin tanımadığı sosyal medya hesaplarından gelen istekleri kabul etmeyerek bunları gerek facebook’a gerekse  (kendileri hakkında yazılacak olumsuz yazışmalarda) adli mercilere şikayet etmeleri rica olunur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SOSYAL, MEDYADA, SAHTE, HESAPLARA, DİKKAT, EDİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı