Haber Detayı
18 Nisan 2020 - Cumartesi 10:38 Bu haber 3455 kez okundu
 
SÖYLEMEZ MÜDÜRE HANIMA HADDİNİ BİLDİRDİ
Ağrı Basın Birliği üyesi usta Gazeteci Taner Söylemez, haddini aşan Iğdır İl Kültür Turizm Müdüresi Derya Taşkınsu Pamuk’a haddini bildirdi.
GÜNDEM Haberi
SÖYLEMEZ MÜDÜRE HANIMA HADDİNİ BİLDİRDİ

Ağrı Basın Birliği üyesi usta Gazeteci Taner Söylemez, haddini aşan Iğdır İl Kültür Turizm Müdüresi Derya Taşkınsu Pamuk’a haddini bildirdi.

Kısa bir süre önce Iğdır İl Kültür Turizm Müdürlüğüne atanan Derya Taşkınsu Pamuk, daha görevini öğrenmeden önce boyunu ve haddini aşacak Twiteer’de paylaşınca Taner Söylemez haddini bildirdi.

İşte Taner Söylemez’in Derya hanıma haddini bildirdiği yazısı;

Makamını saltanat kayığı zanneden Müdür Ağrılılardan özür dileyerek istifa etmelidir 

Daha dün Ağrı Valisi ile gerçekleştirdiğimiz programda gündeme gelen bir mevzuydu Nuh’un Gemisi müzesi Bugün biraz kafa yorayım dediğim bir mesele haliyle Aramızdaki adıyla Hz. Googlede ciddi bir manada büyük nimet ama ben moral ararken edepsiz bir paylaşımın demoralize ruh haliyle oturdum yine klavyenin başına. Meğer Iğdır İl Kültür Müdürlüğünü saltanat kayığına çevirmişlerde görmemişiz memleket meselesi adına ,utandım kendimden Utandım bürokrasisinden ,siyaset kurumuna ,STK’sından sokaktaki vatandaşına kadar Karaköse adına Ağrı için çokta müstesna bir zaman dilimi olan kurtuluş haftamızda bu işgüzarlığı görmezden gelmek olmazdı . Bu sebeple kısa bir süre önce görevlendirme ile Iğdır İl Kültür Müdürlüğüne atanan müdüre hanımın cüretine susmak ihanet olurdu memleket adına . Tweet'te aynen şu yazıyordu "Hz.Nuh'un gemisinin oturduğu Türkiye'nin en büyük dağı olan Ağrı dağının Iğdır il sınırları içerisinde olduğunu biliyor muydunuz? Bu yüzden tüm dünya Iğdır'lıdır." Bilginin doğruluğu sıfır. Devlet adabı sıfır Popilizm ve  ukalalık zirve Resmiyet ve ciddiyet Hak getire. Makamını saltanat kayığı zanneden Ağrı Dağı yetmezmiş gibi Nuh’un gemisinin de Iğdır da olduğunu zanneden bu hanımefendiye iki kelam etmeden konuyu kapatmak olmazdı dedim Derya Hanım tavrınız devlet idaresinde liyakat ve ciddiyetin ne kadar önemli olduğunun en güzel örneğini oluşturmuş durumda amma kötü örnek olmakta zirve yaptığınızı da resmetmek düştü bize. Daha dün Ermenistan la Türkiye arasında yaşanan Ağrı Dağı meselesine tek kelime etmedğimnize şahit olmak üzücü, öncelikle onu belirteyim de sonrasında Iğdır’la olan ilişkilerimizin zedelenmesi noktasına eğiliriz etraflıca. Doğrusunu isterseniz iller idaresi kanununda bihaber, Anayasal suç işleme cüretindeki paylaşımınıza şahsi sayfanızdan cevap vermek durumunda olmazdım ama mevzu devlet kurumunun resmi adresi oluca bu cevabı hak ettiniz sanırım. Kültürsüz kültür müdürünün, şahıs şirketi havasında yürüttüğü idareciliğini ilgililere havale etmek tabiki en doğrusu harekettir. Bu sebeple gerek Iğdır Valisini, gerekse Kültür Bakanlığını ilgili kurum müdürünü görevden el çektirmeye davet ediyorum. Ağrılılar olarak, bürokratından siyasetçisine, sivil toplum kuruluşundan,vatandaşına kadar hepimiz, birde bizim için müstesna bir süreç olan kurtuluş haftasında gerçekleşen bu devlet adabından uzak ve bir o kadar terbiyesiz paylaşıma tepki vermek durumunda olmalı ve kamuoyu oluşturmalıyız, Bu sebeple müdüre hanımı edebe uygun hareket etmeye ,hak ihlali ve devlet edebi nedeni ile istifaya davet etmeliyiz. Müdüre hanıma il idare kanununu hatırlatarak, sadece anlamaması, özür dilemesi ve istifasını bekliyor, aksi durumda Neriman Nerimanov'un Ali Haydar Karayev'e karşı kullandığı üslup ile cevap vereceğimizi hatırlatıyorum. Şayet Nuh'un Gemisine yönelik bilmediği konular varsa, kendisini aydınlatacağımıza dairde şüphesi olmamasını ve elimizde yıllardır binbir emekle hazırlanmış yeterince kaynak mevcut olduğunu hatırlatıyorum.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SÖYLEMEZ, MÜDÜRE, HANIMA, HADDİNİ, BİLDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı