Haber Detayı
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 21:10 Bu haber 3775 kez okundu
 
TEKNOKENT KOLEJİ AĞRI’DA AÇILDI
Büyük yatırım sonucunda Ağrı’da da açılan Özel Teknokent Koleji 2021-2022 eğitim öğretim yılına başladı. Okul, üniversitelerle yaptığı görüşmelerde proje üretim merkezi haline dönüşmeyi planlıyor.
GÜNDEM Haberi
TEKNOKENT KOLEJİ AĞRI’DA AÇILDI

Özel Teknokent Koleji kurucu Genel Müdürü Nesim Alpaslan, uzun bir yıllık Araştırma ve geliştirme döneminin ardından eğitim ve öğretim sezonuna sorunsuz girdiklerini belirterek, Ağrı’da böyle bir eğitim kurumunu kazandırdıklarından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.   Türkiye’nin üretime ve üreticiye ihtiyacı olduğunu bilerek böyle bir projeyi hazırladıklarını kaydeden Özel Teknokent Koleji kurucu Genel Müdürü Nesim Alpaslan “Biz de bu projeyi hayata geçirmeye yeltenince üretimi ön planda tuttuk. Burası hem proje hem de eğitim ve üniversiteye hazırlık okuludur. Burada birinci amaç yakın olmasa da proje üretmek, üretim yapmak Türkiye’ye katma değer sağlayacak projelere imza atmaktır. Yeni nesil dijital kolej anlayışıyla eğitim öğretime hazırız kolejimizde Ana sınıf, ilkokul, ortaöğretim ve lise kademelerinde eğitim vermekteyiz” dedi.

BÜYÜK BİR YATIRIM

Alpaslan, bu projeyi hayata geçirmek için Biryıl süren bir ar-ge araştırması yaptıklarına değinerek şöyle konuştu:  “Tüm çalışmalarımız ve araştırmalarımız bize, doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Bundan dolayıdır ki gönül rahatlığıyla bu projemizi hayata geçirdik. Yatırımın büyük bir bölümünü kendimiz üstlendik. Okulu yaparken devletin desteği oluyor. O da eğitim ve öğretim hizmetini öğrenci velisi yerine kendisini ödüyor. Bu projemize büyük bir yatırım gerçekleştirdik. Devlet meslek liselerine ağırlık verdiği için projede kolaylıklar sağladı. Eski okulları açarken yaşadığımız zorlukları burada yaşamadık diyebilirim.  Ara eleman yetişmesi konusunda devlet ciddi yatırımlar yapıyor.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEKNOKENT, KOLEJİ, AĞRI’DA, AÇILDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TEKNOKENT KOLEJİ AĞRI’DA AÇILDI
TEKNOKENT KOLEJİ AĞRI’DA AÇILDI
TEKNOKENT KOLEJİ AĞRI’DA AÇILDI
TEKNOKENT KOLEJİ AĞRI’DA AÇILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı