Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 13:42 Bu haber 1454 kez okundu
 
TEKZİP KARARI
Doğubayazıt Belediyesinde tekzip kararı
- Haberi
TEKZİP KARARI

Doğubayazıt Belediyesi tekzip kararı

20.01.2020 tarihli internet sitemizin haberinde Doğubayazıt belediyesi yolsuzluk iddiası ile çalkalanıyor isimli habere Doğubayazıt belediyesinin yanıtıdır.

Cevap metni;

Müvekil Doğubayazıt Belediye Başkanlığı görevini yürütmekte olan sayın Yıldız Acar ve Doğubayazıt Belediye başkan yardımcısı Cesim Çakar hakkında ajans04 isimli gazetenizde yer alan 20 Ocak 2020 tarihli haberde müvekkilimin izni dışında ve gerçeğe yansıtmayan kişilik haklarını ihlal edici içerik kullanılarak habere konu edilmiştir.

Gerçekleri yansıtmayan şekilde yayınlanan bu haberde suç unsuru olacak şekilde ithamlar olduğu Türk ceza kanunu kapsamında değerlendirilecek rüşvet ve hırsızlık gibi yüz kızartıcı suçların direk resim üzerinde gösterilerek hem suç işlendiği hem de kişilik haklarına saldırdığı  açıktı.

Hal böyle olunca internet ortamında yayınlanan bu gerçek dışı ve kamuoyunu yanıltıcı bu haber içeriğinin kaldırılmasını ve iş bu cevabımızı bir hafta süre ile internet ortamında kullanıcıların doğrudan ulaşabileceği  şekilde ve tekzip başlığı altında yayınlanmasını talep etme zorunluluğumuz hasıl olmuştur.

İş bu sebeple 20.01.2020 tarih www.ajans04.net-haber-doğubayazıt-belediyesi-yolsuzluk-iddiasi-ile-çalkalanıyor-16865 html başlıklı gerçekleri yansıtmayan ve kamuoyunu yanlış bilgilendirici habere hiçbir şekilde itibar edilmemesi gerektiğini ve konu ile ilgili sorumluları kınadığımızı bildirerek bu açıklamanın 5651 sayılı internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve yayınlar yolu ile suçlanan suçlarla mücadele edilmesi haberi yapan hakkında kanunun 9. Maddesi istinaden internet sitenizde ana sayfanızda kullanıcıların doğrudan ulaşabileceği şekilde ve tekzip başlıklı adı altında bir hafta süreyle yayımlanmasının ve bu haber içeriğinin ilgili sitede kaldırılmasının fazlaya ilişkin kanuni haklarımız saklı kalmak suretiyle talep ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEKZİP, KARARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı