ajans04 ağrı haberleri üst manşet
ajans04 ağrı haberleri son dakika

Cemil Çiçek'ten Özal raporu hakkında açıklama

Yazdır
Paylaş
Çiçek: "Yargının vereceği karara itibar edip ona göre değerlendirme yapmak lazım."
Cemil Çiçek'ten Özal raporu hakkında açıklama
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Adli Tıp Kurumunun Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin raporu ile ilgili, "Yargının vereceği karara itibar edip ona göre değerlendirme yapmak lazım. Bunun dışındaki her şey siyasi değerlendirmedir" dedi.

Çiçek, Meclis kulisinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Çiçek, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporla ilgili, "Bu konuda en yetkin ve sorumlu kuruluş, raporunu savcılığa verdi. Bundan sonra yargı süreci ile alakalı. Yargının vereceği karara itibar edip ona göre değerlendirme yapmak lazım. Bunun dışındaki her şey siyasi değerlendirmedir, ben de ona girmem" diye konuştu.

"ADLİ TIP, ÇOK KAPSAMLI BİR RAPOR VERDİ"

Teknik olarak bir iddia ortaya atıldığını, bunu da inceleyecek olan organın Adli Tıp Kurumu olduğunu ifade eden Çiçek, "Adli Tıp Kurumu da anladığım kadarıyla çok kapsamlı bir rapor verdi. Artık bunun üzerinde, ben konunun uzmanı değilim; uzman olmadığıma göre, yargı sürecinin vereceği kararı beklemek lazım" dedi.

Raporun tartışmayı bitirip bitirmeyeceğine ilişkin soru üzerine ise Çiçek, "O biraz da bizim tartışma adabımız, üslubumuzla alakalıdır. Bitirmek istiyorsanız biter, bitirmek istemiyorsanız yeni bir tartışma başlatmış olursunuz. Tıbbi olarak bu ne anlam ifade ediyorsa bu işin uzmanları söylerler" diye konuştu.

"BARAJA ADIMIN VERİLMESİ SÜRPRİZ OLDU"

Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Yozgat'taki baraja adının verilmesi teklifi ile ilgili, "Gerçekten sürpriz oldu, hiçbir bilgim yok. O saatte bir heyetle görüşüyordum. Sonradan bir arkadaşımız aradı, haber verdi" dedi.


Haberi Ekleyen:

Cemil Çiçek'ten Özal raporu hakkında açıklama
- HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
© Copyright Ajans04 Web Team. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Uygulama : Mün Haber Yazılımı