ajans04 ağrı haberleri üst manşet
ajans04 ağrı haberleri son dakika

İbrahim Çeçen'in Oğlu İçin Medya Devreye Girdi

Yazdır
Paylaş
Ağrılı İşadamımız İbrahim Çeçen'in oğlu Murat Çeçen'in ismi her geçen gün milletvekilliği i&
İbrahim Çeçen'in Oğlu İçin Medya Devreye Girdi
Ağrılı İşadamımız İbrahim Çeçen'in oğlu Murat Çeçen'in ismi her geçen gün milletvekilliği için daha fazla söylenmeye başladı.


Ağrılı İşadamımız İbrahim Çeçen'in oğlu Murat Çeçen'in ismi her geçen gün milletvekilliği için daha fazla söylenmeye başladı.


 Bir siyasi taktikmidir, yoksa gerçekmidir bilinmez ama Vatan Gazetesi Aydın Ayaydın, Başbakan Erdoğan'a resmen Murat Çeçen'in milletvekili olmasını istediğini belirtmiş.  Yazıda söylenen gerçekleşecek olursa, bugünlerde gündeme çok gelen ithal vekil muhabbeti artacağa benziyor. Aydın Ayaydın'a ait köşe yazısnı yayınlıyoruz.Hafta sonu Ağrı’ya yaptığım gezi ile ilgili izlenimlerimi ve tek gelir kapısı hayvancılık olan Ağrılı hayvan yetiştiricilerinin Ziraat Bankası‘ndan kredi alabilme koşulu olan “memur kefil”i bulamadıklarını okurlarımla paylaşmıştım.

Ağrılı Hamo Dayı ve hayvan yetiştiricisi arkadaşları ile sohbet ederken etrafımı Ağrılı gençler de sardı. İşsiz olduklarını, aileden de gelirleri bulunmadığı için zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiklerini söylediler. Üniversite mezunu Nidai şunları anlattı: “İki hafta önce Başbakan Erdoğan ve yanında birçok bakan, milletvekili ve bürokrat Ağrı’ya geldi. Ağrı bayram yerine döndü. Başbakan bir sürü tesisin toplu açılışını yaptı, hepimiz o kalabalıkta yer aldık, Başbakan ve beraberindekileri alkışladık. Ağrı Ağrı olalı böyle bir kalabalık görmedi. Ancak Başbakan gittikten sonra aklımız başımıza geldi. Biz niye sevindik, neden alkışladık anlamadım. Başbakan bir sürü açılış yaptığını söyledi; bakıyorum, Ağrılı bir tek kişiye iş sağlayan bir açılış yok. Biz de kendimizi o kalabalığın heyecanına verdik ve sanki Ağrı’ya istihdam sağlayan bir yatırım yapılmış gibi sevindik, heyecanlandık. Şimdi görüyoruz ki o tesislerin Ağrı’ya ve Ağrılılar’a bir faydası yok. Gördüğümüz bir rüyaymış, Keşke Sayın Başbakan bu tesisleri açacağına 2-3 milyon lira ile büyük bir çiftlik yapsa ve hayvan besicilerine katkı sağlasaydı. Et ve süt tesisleri yapsaydı, birkaç kişi hiç olmasa orada iş imkanı bulur, hayvan yetiştiricileri de hayvanlarını buraya satardı.” Kendisine şöyle dedim: “Nidai kardeş, hükümete haksızlık etmiyor musun? Hükümet’in buraya bir sürü yatırımı olmuş. Başbakan ve beraberindeki bakanlar buraya kadar gelmiş, tesisleri hizmete açmış, bunları nasıl yok sayarsınız?” Nidai’nin cevabı hazırdı: “Allah Başbakanımız’dan razı olsun hiç olmazsa milletvekillerimiz gibi bizi unutmamış. Ancak bize iş alanı lazım. İş bulamazsak dağa mı çıkalım!”

Vefalı hemşehri

Diğer gençler de iş imkanı istiyordu. Onlara; “Ağrı’da, sizin gibi bu topraklarda doğmuş ve Türkiye’nin sayılı işadamları arasına girmeyi başarmış bir hemşehriniz var: İbrahim Çeçen. Hemşehriniz buradan gitmiş ama doğduğu Ağrı’yı unutmamış. Ağrı Üniversitesi‘ne yaptığı hizmetler sayarak bitirilemez. Bütün binaları, salonları İbrahim Çeçen yaptırmış. Devletten tek kuruş almadan, hepsini kurduğu vakıf kanalı ile yaptırmış. Başbakan da kadirşinaslık gösterip bu devlet üniversitesine İbrahim Çeçen adını vermiş. Şimdi bu üniversitede sizin gibi yüzlerce genç çalışma imkanı bulmuş ve bulacak. Buraya okumaya gelenler Ağrı ekonomisine katkı sağlayacak. Bunlar yatırım değil mi? Her şeyi devletten beklemek doğru mu?” dedim. “Ne yapalım” dediler, İbrahim Çeçen gibi bir başka hemşehrimiz yok. Bu devlet bizim, bu hükümet bizim. Bizi ortada bırakmasınlar.”

Hamo Dayı burada söze girip de “Aydın Beg doğri söylüyor. İbrahim Çeçen doğdıği memleketini unutmamiş. Allah ondan razi olsın. Üniversite yapmiş. Binalari yapmiş, çok te para harcamiş. İbrahim Çeçen Beg bir de bu gençlerimize de bir iş açsın. Bizim hayvan yetiştiricilerimiz için de bir çare bulsın. Bizde para yok. Hemşehrimiz gelsin burada büyük bir et ve süt kombinası yapsin, çiftçilerimiz hayvanlarıni buraya satsın, gençlerimiz de burada çalışsın” deyince bütün gençler hep bir ağızdan İbrahim Çeçen, İbrahim Çeçen diye tempo tuttu.

Çeçen’in oğlu Meclis’e

Söz İbrahim Çeçen’den açılınca yaşlı bir amca söze girdi: “İbrahim Çeçen Beg’den Allah razi olsın, memleketini unutmamiş hâlâ aklı memleketinde. Bizim rey verdıgımız vekillerimiz ise bizi ve bu gençleri unutmiş. Seçim yaklaşınca bizi hatırliyor. Bu sefer de biz onlari unutacağız. Madem İbrahim Çeçen bizi unutmamiş, biz de İbrahim Çeçen’in evlatlarından birini Ağrı’ya milletvekili olarak göndermesini talep ediyoruz” dedi.

Ben, “Amca buna benim değil, önce İbrahim Çeçen ve çocuklarının evet demesi, sonra da Sayın Başbakan Erdoğan’ın olur vermesi lazım” deyince, yaşlı amca; “Sen Başbakan Erdoğan’a söyle, Çeçen’in evladıni göndersin” dedi. “Amca” dedim, “Ben Sayın Başbakan’ı sizin gibi ancak televizyonda görüyorum, ona nasıl bunu söylerim. Olsa olsa köşeme yazarım. Danışmanları da bu yazıyı Sayın Başbakan’ın önüne koyarlarsa haberi olur. Size söz veriyorum bunu yazacağım.”

Bunun üzerine kahvedeki kalabalıktan büyük alkış aldım. Bundan sonrası İbrahim Çeçen ve Başbakan Erdoğan’a kalmış.

 


Haberi Ekleyen:

İbrahim Çeçen'in Oğlu İçin Medya Devreye Girdi
- HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
© Copyright Ajans04 Web Team. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Uygulama : Mün Haber Yazılımı