ajans04 ağrı haberleri üst manşet
ajans04 ağrı haberleri son dakika

Patnos'ta ki 34. Piyade Tugayı Meclis Gündeminde Yer Buldu

Yazdır
Paylaş
Ağrı Patnos’ta ‘’Kılıçdaroğlu bizim tugayı kapatacak’’ söylentisi ilçeyi ayağa kaldırd
Patnos'ta ki 34. Piyade Tugayı Meclis Gündeminde Yer Buldu
Ağrı Patnos’ta ‘’Kılıçdaroğlu bizim tugayı kapatacak’’ söylentisi ilçeyi ayağa kaldırdı. CHP milletvekilleri, ‘’Tamamen iftira’’ dedi ve Milli Savunma Bakanı'ndan açıklama istedi. Kılıçdaroğlu’nun babası Patnos’ta Tapu Müdürlüğü yapmıştı.


Ağrı Patnos’ta yayılan bir söylenti, ilçeyi ayağa kaldırdı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tunceli Hozat’taki tugay yerine, Patnos’ta konuşlu bulunan 34. Motorlu Piyade Tugayı'nın kapatılmasını istediği öne sürüldü. Kılıçdaroğlu’nun babası burada 15 yıl Tapu Sicil Müdürlüğü yapmıştı.Köyleriyle birlikte 123 bin kişilik nüfusu bulunan Patnos ilçesinde Tugay, ticari hayatın canlılığını sağlayan tek kurum olarak öne çıkıyor. Tugayın “Kılıçdaroğlu’nun talebi ile’’ kapatılacağı dedikodusu kentte yayıldı. İddialara göre, Kılıçadaroğlu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ile yaptığı görüşmede Tunceli’nin Hozat ilçesindeki 51. Motorlu Piyade Tugayı yerine, Patnos’taki tugayın lağvedilmesini istedi.‘’BÜYÜK KAYIP OLUR’’


Bu iddia, Patnos’taki Genç İşadamları Derneği, Öğretmenler Derneği, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Ziraat Odası, Şoförler Odası, Kızılay, Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği, Din Görevlileri Derneği, Eğitim Bir-Sen Sendikası, Türk Eğitim-Sen Sendikası ile Seher Vakti Derneği’nin de aralarında olduğu çok sayıda sivil toplum örgütünün tepkisine neden oldu.Patnos Genç İşadamları Derneği Başkanı Mustafa Açık, ''Aldığımız duyumlara göre, daha önceden lağvedilme kararı Tunceli'nin Hozat ilçesindeki Tugay Komutanlığı'ydı. Fakat Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genelkurmay Başkanlığı'na yaptığı ziyaret sonrasında ibre bize çevrilmiş. Bu ilçemiz için büyük kayıp olur’’ dedi."TAMAMEN UYDURMA’’


CHP Ardahan milletvekili Ensar Öğüt, iddiaların asılsız olduğunu söyledi ve ‘’Kendisini Patnoslu olarak da kabul eden ve her ortamda Patnos’ta geçirdiği günleri anlatan Genel Başkanımız, böyle olumsuz bir olayda isminin anılmasından son derece rahatsız olmuşlardır. Babası Patnos’ta tapu müdürü olarak çalışmış, yıllarca Patnos’ta ikamet etmiştir’’ dedi.İddialar TBMM gündemine de taşındı. CHP Erzincan Milletvekili Erol Tınaztepe Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde “ 34’ncü Motorlu Piyade Tugayı’nın lağvedilmesi kararı, alınmış mıdır ? Patnos’taki tugayın lağvedileceği ve bu konuda Kemal Kılıçdaroğlu’nun etkisi olduğu yönündeki uydurma suçlamalara, Bakanlık olarak bir açıklama yapılacak mıdır?’’ diye sordu.


Haberi Ekleyen:

Patnos'ta ki 34. Piyade Tugayı Meclis Gündeminde Yer Buldu
- HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
© Copyright Ajans04 Web Team. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Uygulama : Mün Haber Yazılımı