ajans04 ağrı haberleri üst manşet
ajans04 ağrı haberleri son dakika

Peygamber Sevdalıları Ağrı’da Kutlu Doğum Çalışmalarına Başladı

Yazdır
Paylaş
Peygamber Sevdalıları Platformu Ağrı İl Koordinatörlüğü Nisan ayı sonunda yapmayı planladıkları Kutlu Doğum Programı çalışmaları kapsamında ilk olarak Salavat kampanyası ve Siyer Sınavı çalışmalarına başladı.
Peygamber Sevdalıları Ağrı’da Kutlu Doğum Çalışmalarına Başladı
 

Peygamber Sevdalıları Platformu Ağrı İl Koordinatörlüğü Nisan ayı sonunda yapmayı planladıkları Kutlu Doğum Programı çalışmaları kapsamında ilk olarak Salavat kampanyası ve Siyer Sınavı çalışmalarına başladı.

AĞRI – Peygamber Sevdalıları Platformu Ağrı Koordinatörlüğü’nün bünyesinde her yıl, halk tarafından yoğun ilgi gören Hz. Peygamber’in hayatını içeren Kutlu Doğum Programı için çalışmalara başlandı. 28 Nisan günü yapılması planlanan program öncesi çeşitli çalışmalar yapılacak. Çalışmaların ilki olarak Hz. Resulullah’a okunacak Salâvat Kampanyası ve Siyer Sınavı kayıtları başlatıldı.

Yapılacak programların tarihleri

İl Koordinatörü M. Arif Yılmaz yaptıkları çalışmalar hakkında yerel ve ulusal basına bilgi verdi. Arif Yılmaz, il ve ilçelerde yapacakları Kutlu Doğum Programların tarihlerini açıkladı. Yılmaz,’ Peygamber Sevdalıları Ağrı Koordinatörlüğü olarak bu yıl yapacağımız Kutlu Doğum Programını Iğdır, Ağrı Merkez ve diğer ilçelerde kapsamlı olarak yapmayı düşünüyoruz. İlk programımız Iğdır’da 7 Nisan günü olacak inşallah. 14 Nisan’da Eleşkirt ilçemizde, 20 Nisan’da Diyadin İlçemizde, 27 Nisan’da Doğubayazıt İlçemizde, 28 Nisan’da Ağrı Şehir Stadyumunda, 4 Mayıs’ta ise Patnos ilçemizde programlarımızı Allah’ın izni ile gerçekleştireceğiz. İl ve İlçelerde yapacağımız programların yanında belirleyeceğimiz günlerde ise birkaç köyün birleşimi ile Kutlu Doğum Programları düzenleyeceğiz.’ Dedi.

Salavat kampanyası ve ödüllü Siyer sınavı

Yılmaz, düzenlemeyi planladıkları programlardan önce Salâvat Kampanyası ve ödüllü Siyer Sınavı çalışmalarına başladıklarını ifade ederek açıklamasını şöyle sürdürdü,’ Kutlu doğum Programından önce çeşitli çalışmalar yapacağız inşallah. Bunların ilki olarak geçenlerde duyurusunu yaptığımız Salâvat Kampanyasıdır. Okunacak Salâvatları Ağrı Şehir Stadyumunda düzenleyeceğimiz programda Hz. Resulullah’ın ruhuna teslim edeceğiz. Bu Kampanya ile ilgili iki arkadaşımız görevlidir. Kendilerine 0546 561 10 69 ve 0541 339 80 16 nolu telefonlardan ulaşıp okudukları Salâvatları teslim edebilirler.’

‘Öte taraftan ödüllü Siyer sınavı çalışmalarını başlattık. Mayıs ayının 26’sında düzenleyeceğimiz sınav 2 kategoride gerçekleşecek. Bunun için Dua Yayıncılık’tan çıkan 2 kitaptan vatandaşları sorumlu tutacağız. 1. Kategori grubunun sorumlu olduğu kitap, ‘Nebevi Davet’ adındaki kitaptır. Bu kitaptan 15 yaş ve üstü vatandaşlarımız sorumludur. 15 yaş altı gençlerimiz için ise ‘Sevgili Peygamberimiz’ adlı kitaptan sorumlu olacaklardır. Sınavda çıkacak soruların hepsi bu kitaplardan sorulacaktır. Türkiye geneli 15 yaş üstü yetişkin katılımcılardan derece yapan 50 kişiyi ücretsiz olarak Umre’ye götüreceğiz. 15 yaş altı gençlerimiz arasından ise derece yapan 80 kişiyi de ücretsiz olarak Türkiye geneli gezi düzenleyeceğiz. Sınav başvuru yeri, Mustazaflar Cemiyeti Ağrı Şubesi’dir. İletişim için 0472 216 11 60 – 0507 478 81 11 nolu telefonları arayarak kayıtlarını yaptırabilirler. Son başvuru tarihi ise 15 Mayıs’tır.’

‘Her yıl Peygamber Efendimiz’i anlatan sidiler dağıtıyorduk. Her yıl 8 bin adet dağıttığımız sidileri bu yıl artırarak 10 bin âdete çıkaracağız inşallah. Bu cdlerimizin içinde Kürtçe ve Türkçe ilahiler mevcut olacaktır.’ Dedi. 

 


Haberi Ekleyen:

Peygamber Sevdalıları Ağrı’da Kutlu Doğum Çalışmalarına Başladı
- HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
© Copyright Ajans04 Web Team. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Uygulama : Mün Haber Yazılımı