ajans04 ağrı haberleri üst manşet
ajans04 ağrı haberleri son dakika

Zeki Karakoç’un Yerine Cesim Gökçe Geliyor

Yazdır
Paylaş
Son birkaç yıldır sürekli olarak tartışmaların odak noktası haline gelen Ağrı İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği mak
Zeki Karakoç’un Yerine Cesim Gökçe Geliyor
Son birkaç yıldır sürekli olarak tartışmaların odak noktası haline gelen Ağrı İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği makamında yeni gelişmeler yaşanıyor.
 


Son birkaç yıldır sürekli olarak tartışmaların odak noktası haline gelen Ağrı İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği makamında yeni gelişmeler yaşanıyor.  Daha önceleri Erol Abaylı ile Zeki Karakoç arasında bir çok polemiğe ve yargısal sürece maruz kalan Genel Sekreterlik makamına  son bir yıl içinde Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Adsay ve Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz’ın isimleri telafuz edilmekteydi.  Son günlerde adı çok sık bir şekilde konuşulan ve Genel sekreterlik için yazısının yazıldığı iddia edilen isim ise Cesim Gökçe.Cesim Gökçe Ağrı Çevre ve Orman Müdürlüğündeki çalışmalarından ötürü Bakanlığa alınmış, daha sonra milletvekili olabilmek için istifa etmişti. Başbakanın istifa eden bürokratlara uyguladığı prosedüre maruz kalan Gökçe yeniden Çevre ve Orman Müdürlüğü görevine döndü.Çevre ve Orman Müdürü iken  bir çok ihale konusunda eski milletvekillerine taviz vermeyen  Gökçe’nin Genel Sekreter olması bir kısım medya tarafından şimdiden eleştiriye neden oldu. Konu hakkındaki gelişmeleri ajans04’ten takip edebilirsiniz. Peki Cesim Gökçe Kimdir?İş Hayatı: 1993 – 1994 tarihlerinde Ağrı İl Tarım Müdürlüğünde Mühendis olarak görev yaptı. 1995-1997 tarihleri arasında Ağrı Belediyesinde altyapı ve çevre hizmetlerinde yöneticilik yaptı. 1997 tarihinde Öğretmen olarak atandı ve 2002 tarihine kadar Ağrı merkezde bu görevi yürüttü. 2002 tarihinde Çevre Bakanlığı Ağrı İl Çevre Müdürlüğüne Mühendis olarak atandı. 15.09.2003 tarihinde Çevre ve Orman Bakanlığı Ağrı İl Çevre Ve Orman Müdürü olarak atandı. Yaklaşık 7,5 yıl Ağrı İl Çevre ve Orman Müdürü olarak görev yaptı. 07.01.2011 tarihinde Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma Dire Başkanı olarak atandı. 12 Haziran 2011 Tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde aday adayı olmak için Daire Başkanlığı görevinden istifa etti. Almanca ve Arapça bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır..


 

Gerçekleştirdiği Projeler: Yöneticilik sürecinde ÇED kapsamında ulaşım, alt yapı, madencilik,eneji. sanayi vb. sektörlerde 75. adet projeye ÇED prosedürü uygulayarak bu projelerin Ağrıda gerçekleşmesine imkan ve katkı sundu. Ağrı ilinde Ağaçlandırma, Erozyon kontrolü, sel Kontrolü, Kent Ormanı ve Yeşil Kuşak alanında bir çok proje hayata geçirdi. Bu sürelerde birçok seminer, toplantı ve çalıştaylara katılıp sertifika aldı.Yöneticiliği süresince Ağrı merkez ve tüm ilçelerinde projeler uyguladı. Görev yaptığı sürelerde toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik sorunlarını yakinen tanıma imkanı buldu. Bu süreçte 2010 yılında Sosyal projelere yöneldi. Toplum Yararına Çalışma Projeleri üreterek Ağrılı 250 kişinin istihdam edilmesine imkan sağladı. 2011 yılı Ocak ayı başında 75 kişilik istihdam projesi daha hazırladı.


 


Haberi Ekleyen:

Zeki Karakoç’un Yerine Cesim Gökçe Geliyor
- HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
© Copyright Ajans04 Web Team. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Uygulama : Mün Haber Yazılımı