Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

Diyanet-Sen'den İsrail'e Kınama

Diyanet-Sen Ağrı Şube Başkanı Yasin Çınar, yaptığı basın açıklaması ile İsrail'i sert bir dille kınadı.

Diyanet-Sen'den İsrail'e Kınama

 Diyanet-Sen Ağrı Şube Başkanı Yasin Çınar, yaptığı basın açıklaması ile İsrail'i sert bir dille kınadı.

Yaptığı yazılı açıklamada Mescid-i Aksa2ya yapılan ihlallere değinen Yasin Çınar şu sözlere yer verdi.

 

Olsun be aldırma yaradan vardır. Sanma ki zalimin ettiği kardır. Mazlumun ahı, indirir şahı. Her şeyin bir vakti vardır.                                                                                                                                               

     Kutsal mekânların korunması bir imkân meselesi değil, bir iman meselesidir.

     Kudüs’ün ve Harem’i şerifin kutsiyetine ve tarihi statüsüne saygı gösterilmesi hukuki bir yükümlülüktür ve aynı zamanda bir zorunluluktur. Ama dünyanın gözü önünde Filistin’e her türlü zulmü ve işkenceyi reva gören, hukuk tanımayan terör devleti İsrail, Mescid’i Aksaya yönelik ihlalleri ile Müslüman âleminin tepkisini çeken bu Yahudi devleti İsrail, işgalci politikalarına devam ediyor.

     Filistinlilerin yok edileceği ya da etkisiz hale gelecekleri hesabını yapanlar çok ama çok yanılgı içindeler. Yahudilerin her ne kadar Filistinlilere karşı bin bir türlü adaletsizlik ve haksızlık yapılıyor olsalar da Filistinlilerin talepleri objektif olarak haklı ve her aklıselimde bunun farkında ve bilincindedir.

     Yahudi İsrail devleti; baskı, zülüm ve katliamlar yaparak, büyük bir korku içinde yaşamaktadırlar. Filistinliler ise; maruz kaldıkları onca zülüm, işkence, baskı ve sıkıntılara rağmen ümitle bakıyorlar geleceğe…

     Akıl, mantık, adalet ve hakkaniyet gibi bütün evrensel değerler Filistinlilerin haklı olduğunu söylüyor ve tasdik ediyor. Tarihte zaman zaman güçlü olan kazansa da neticede haklı olanın mutlaka kazandığını ve kazanacağını gösteriyor ve göstermektedir.

     İsrail devleti, korkusunu da iştahını da ne kadar abartırsa abartsın mutlaka ve mutlaka hüsrana uğrayacak ve en büyük zararı görecektir. Arap bölgesinin böğrüne bir hançer gibi saplanmış olan İsrail’in istikbali ve geleceği yok artık.

     Kudüs’ün barışı dünyanın barışı demektir. Dünya barışının önündeki en büyük engel ve en büyük set İsrail’dir… Dolayısıyla İsrail’in Kudüs’te gerçekleştirdiği zülüm politikasının, ülkenin tahrif edilmiş inancından kaynaklanmaktadır.

     Filistin halkının Harem’i Şerif için yürüttüğü ortak mücadeleyi, Filistin davasının geleceği için de önemlidir. Filistinli kardeşlerimizin bu mücadelede bir araya gelmesi iç uzlaşı bakımından son derece önemlidir.

     İsrail’in yasadışı barbarca ölçütlere karşı barışçıl protesto ve toplu namazlarla karşılık veren Kudüs’te ki Filistinlilerin sabır ve gücünü selamlıyorum… Kudüs’ü ümmet adına koruyan Filistinlilerin gücü ve tahammülüne destek ve takdirlerimi yöneltiyorum.

     Mescid-i Aksa ve Kubbetü’s Sahra gibi mabetleri içinde barındıran Harem-i Şerif’ini ele geçirmek için her türlü şeytanlığı sahneleyen, katliamlar yapan terör örgütü İsrail’i lanetliyorum ve kınıyorum.

     Filistin’e ve Filistin halkına terörist diyen batının vahşi nefret söylemleriyle cephe alıp İsrail ve Yahudiler için coşan hak ve adalet duygunuz batsın diyorum.

     Çoğu mason, zevk sefa peşinde koşan ahlaksız ve de batı kuklası Arap liderleri “Ne zaman uyanıp Filistin halkının sesine ses, kulağına kulak vereceksiniz” diyorum.

     Yahudi İsrail zulmüne karşı resmi kınamalarla yetinen Müslüman ülkelere “batsın bu resmi açıklamalarınız” diyorum.

     Uluslar arası protokollerinde boy gösterme zamanı değil. Artık harekete geçme zamanıdır. Filistin halkının katillerine cevap verme zamanıdır. Bu vahşi ve cani katilleri durdurma zamanıdır.

     Ey! İsrail, biliniz ki zalimliklerinizden dolayı yıkılacaksınız, çok güvendiğiniz emperiyal güçler, sizleri koruyamayacaklardır. Kudüs Yahudilerin başkenti asla ve kat a olamayacak ve olmayacak. Zira Kudüs üç semavi dine mensup olan insanların barış ve huzur içinde bir arda yaşamalarını sağlayan maneviyat ağırlıklı sembol bir şehirdir.

    İsrail işgali altında yaşayan veya başka ülkelere kaçmak zorunda kalmış milyonlarca Filistinliye kuru ve boş sözlerle değil eylem ve onların mallarını protesto ederek destek olmalıyız.

   Her aklıselim Müslüman’ın Filistin halkının yanında durması ve onlara can-ı gönülden destek olmasıdır. Bizler sahabe gibi arkamızda çöl, önümüzde cennet olduğuna inanarak Kudüs ve Mescid’i Aksa’yı korumak için sıramızı beklemekteyiz…

     Ne mutlu; zalimlere karşı gelip, mazlumların yanında yer alanlara…

     Yasin ÇINAR Diyanet-SEN Şube Başkanı

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Ismail Ismail 10.08.2017

Kiralık be baba bu güzel sözlerden dolayı teşekkür ediyorum

İSMAİL İSMAİL 10.08.2017

Kuralın be baba bu güzel sözlerden dolayı teşekkür ediyorum

Ismail Ismail 10.08.2017

Mükemmel sözlerinden dolayi sana teşekür ederim

emin emin 10.08.2017

Kalemine ve yüreğine sağlık

Mustafa fırat Mustafa fırat 10.08.2017

Başkanım bir tanesin Selâm Allah yardımcın olsun

Seyda Seyda 10.08.2017

Harika olmuş hocam

isa isa 11.08.2017

sizler gibi bizlere ışık tutan abilerimize teşekkür ediyor başarılarınızın devamını dilerim

Huseyin KILIÇ Huseyin KILIÇ 14.08.2017

Harika bir yazı eline sağlık

yükleniyor
yukarı çık