ajans04 ağrı haberleri üst manşet
ajans04 ağrı haberleri son dakika

MALEZYA UÇAĞI HAKKINDA SON KARAR: Kaçırıldı!

Yazdır
Paylaş
Sekiz gündür kayıp olan Malezya uçağının son veriler ışığında kaçırılmış olabileceği açıklandı. Gözler pilot ve yolcuların üzerine tekrar yöneldi

MALEZYA UÇAĞI  HAKKINDA SON KARAR: Kaçırıldı!
Bir haftayı aşkın süredir bulunamayan Malezya Havayolları’na ait Boeing 777 tipi uçakla ilgili olarak bugüne kadarki en net açıklama yapıldı. Malezya Başbakanı Necib Rezak, 8 Mart’ta 227 yolcusu ve 12 mürettebatla kaybolan uçağın iletişim sisteminin kasten devre dışı bırakıldığını açıkladı. Yetkililer, uçağın kişi ya da kişiler tarafından kaçırıldığını daşündüklerini bildirdi.  

Askeri radarlar buldu
Uydu ve radarlardan elde edilen verilere göre uçak, rotası değiştirildikten sonra 7,5 saat yol almış olabilir. Veriler, uçağın havacılık konusunda bilgisi olan birisi tarafından rotasının değiştirildiğini gösteriyor. Başbakan Rezak, uçağın Kazakistan’dan Hint Okyanusuna kadar geniş bir coğrafyada olabileceğini ifade etti. Soruşturmayla ilgilenen uzmanlar, uçağın iletişim sistemlerinin kasıtlı biçimde kapatıldıktan sonra, askeri radardan alınan veriler sayesinde rotasının değiştirdiğinin ortaya çıktığını açıkladı. Uçağın kuzey ve güney olmak üzere iki farklı hava koridorunu kullanmış olabileceği belirtiliyor. Kuzey koridoru Kazakistan ve Türkmenistan sınırı ile Tayland’ın kuzeyini işaret ederken, güney koridoru Endonezya’dan Güney Hint Okyanusuna kadar oluşan bir alanı kapsıyor.

Pilot evlerinda arama
Tüm bu gelişmeler üzerine kayıp uçakla ilgili soruşturma yolcular, pilotlar ve mürettebat üzerinde yoğunlaştırıldı. Görgü tanıkları, uçağın yardımcı pilotu Faruk Abdul Hamid’in kardeşlerinin evlerinden büyük poşetler taşıyarak ayrıldıklarını ifade etti. Malezya’daki yerel muhabirler de, yetkililerin henüz doğrulamamasına rağmen, pilotların evlerinde arama gerçekleştirildiğini bildirdi. Pilotlardan birinin intihar etmek için uçağı kaçırdığı olasılığı üzerinde de duruluyor.

Komplo teorileri: Paralel evren yaptı

* İranlı hava korsanları çip üreten 20 yolcu için uçağı kaçırdı.  
* Uzaylılar ışınladı.  
* Kuzey Kore kaçırdı.
* Paralel evrende enerji değişimi oldu, Çin denizinde Bermuda şeytan üçgeni oluştu, uçağı yuttu.
* Uçaktakilerin hepsi bayıldı. Yakıtı bitene kadar uçtu ve ıssız bir yere düştü.

 


Kaynak:http://m.milliyet.com.tr/News/Article?ID=1852321


Haberi Ekleyen:


MALEZYA UÇAĞI  HAKKINDA SON KARAR: Kaçırıldı!
- HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
© Copyright Ajans04 Web Team. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Uygulama : Mün Haber Yazılımı