Yazı Detayı
26 Temmuz 2020 - Pazar 11:41 Bu yazı 4407 kez okundu
 
SİYASİ RANTA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ
Bora ERİM
boraerim@gmail.com
 
 

Bu aralar, biraz yoğun bir iş trafiğindeyim. Siz kıymetli arkadaşlarımı ihmal ediyorum farkındayım.
G9ndem yine çok yoğun, yetişmekte sorun yaşasam da karınca misali değerlendirme yapalım.
Siyaset her geçen gün kendi kazdığı kuyuda boğulur bir hale geldi.


Sakın kimse rakiplerine yazdığımı zan etmesin. Siyasi grupların tamamı, bir birini karalayarak kendilerinin daha az kara olduğu iddiasıyla halkı kandırarak kendi saflarında tutmaya çalışıyor. Bu acınacak bir haldir.
Ne yaptığını ve niye yaptığını bilmeyen insan sürüleri, hayatı kendilerine ve çevresindeki insanlara zehir ediyor. Hayvani duyguların emrinde, rüzgarda savrulan yaprak gibi bir orada, bir burada. Ömür geçiyor heyhat. Tekrarı olmayan bu hayatı heba eden milyonlar. Dünyanın en güzel şekilde yaşanması için mücadele etmesi gereken bizler, çok üzülerek söylüyorum dünyayı yaşanmaz bir hale, kendimizi rezil rüsva bir yaşam şekline mahkum ettik.
Bir siyasi figür sapıklık yapmış, biz bu tür olayların yaşanmaması için nasıl tedbir aldık ve ne tür cezalar uygulamamız gerektiğini düşünmek tartışmak yerine, bu sapkın olayı siyasi ranta dönüştürmenin derdine düşüyorsak, insanlığımızı sorgulamamız gerekir.


Leyla unutulur mu? Mavi gözlü Melek. Duruşmasını kaç kişi takip etti, bu tür vahşetlerin yaşanmaması için ne gibi tedbirler alındı.


Aile gibi kutsal kurumun, sözde medeniyet temsili toplumların taklidi ile düştüğü yok olma tehlikesinin kaç kişi farkında. İstanbul sözleşmesi de ayrı bir yara.


Bir zamanlar, Aslan ve kurt gibi hayvanları taklit edenler maalesef bu gün tilki ve çakalı taklit eder olmuş.
İnsanlık mı?


Unutulalı çoook uzun zaman olmuş.


Ne zaman insan gibi bir arada yaşamaya, dünyaya gelmesine vesile olduğumuz çocuklarımıza güzel yarınlar bırakmaya başlayacağız gerçekten merak ediyorum.
Başımıza taş yağmasınımı? Bekliyoruz.


Çok yakında yağacak siz ister inanın, ister inanmayın.


Saygılarımla...
Bora Erim

 
Etiketler: SİYASİ, RANTA, DÖNÜŞTÜRÜLDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı