Yazı Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 00:56
 
Teşekkürler Ekrem Bey
Nuri BAYRAM
nuribayram04@gmail.com
 
 

Ağrı’da geçtiğimiz hafta sonu hem bir ilk yaşandı, hemde kamuoyuna Ağrı adına önemli bir mesaj verildi.


Hafta sonunda deyim yerindeyse, tüm Ağrı’nın aile büyükleri, Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’nin daveti üzerine bir kahvaltı programında bir araya geldi. Birkaç aile unutulmuş olabilir belki ama, görünen tabloda, programa katılan herkesin ortak görüşü, Ağrı’nın en önemli dinamiklerinin o kahvaltı programında yer aldığıydı.


Bu programın en farklı yanı, daveti Ekrem Çelebi’nin bizzat yapmasıydı. Yüzün üzerindeki davetliyi, hiç üşenmeden, ben milletvekiliyim demeden tek tek arayarak davet etmesi, salonun hınca hınç dolmasını sağladı. Düşünsenize her bir aile büyüğü ile iki dakika konuşsanız, derdinizi anlatsanız, 200 dakika eder. Buda yaklaşık dört saate yakın bir telefon trafiği eder. Herkesin bu işler için sekreter kullandığı bir davette, Çelebi, bıkmadan usanmadan bizzat kendisi davetleri yaptı. Katılanlar arasında hasta yatağından kalkıp davete icap edenler bile vardı. Düğününü bırakan, il dışı programını geciktiren yada iptal ettirenler.

Bu kahvaltı programı bir nevi yıllardır yapılamayan , bu birlikteliği sağlayamayan, Halka tepeden bakan ,Ağrının gerçeği olan bu kitleyi yıllarca yok sayan siyasetçilerimize ders niteliğindeydi. Üstelik bu dersi, onlar gibi aynı koltuğu paylaşan bir milletvekili verdi.


Çelebi’nin konuşmalarından da gördük ki mütevaziliği ile, alçak gönüllüğü ile, her ne kadar Milletvekili bile olsa, kendisinin de onlardan biri olduğunu, onların evladı olduğunu hisettirdi. Bu birliktelik sanırım Ekrem beye daha bir moral oldu ,motivasyonu daha bir güçlendi. 


Konuşmasının bir bölümünde bu toplantıların devamının geleceğini sık sık bir araya gelmek istediğini hatta tek tek ev ziyaretlerinin olacağını anlattı. Ekrem bey gerekirse Ağrı da kamp kuracağını bile ima etti. Zaten öyle değimli. 24 Haziran seçimlerinden sonra ne kadar çok Ağrı’ya geldiğini neler yaptığını hepimiz gıpta ile izlemiyormuyuz?


Teşekkürler Ekrem bey


Ağrıdaki tüm dinamikleri topladığınız için.

Onlara bir hizmetkarları olduğunu hatırlattığınız için.

Ağrı’nın gerçek sahipleri olduklarını anımsattığınız için. 

 
Etiketler: Teşekkürler, Ekrem, Bey,
Yorumlar
Haber Yazılımı