18 Haziran 2018, Pazartesi
  • Dolar 4.7287
  • Euro 5.4721
  • GR ALTIN 194.62
  • ÇEYREK 310.29

''BARIŞ'TA SAVAŞ'TA ZİHİNLERDE BAŞLAR''

                                         ‘BARIŞ’TA SAVAŞ’TA ZİHİNDE BAŞLAR’
                Artık beyin hücrelerimizin sinir uçlarında gezinen demokrasinin yan kesicilerini tanıyoruz. Maskelerin arkasına sığınıp kovboyculuk oynayan bin renkli haydutları ’da iyi belledik. Başarıyı ortak yaşam kültüründen değil, dökülen kanın üzerinden elde etmeye çalışan depresif zihniyeti biraz duygudaşlık, biraz Adalet, biraz Samimiyete davet ediyoruz. Aranızdaki çatışma son derste teneffüs zilini bekleyen ergen kavgalarından mütevellit başka bir şey olmadığını biliyor musunuz?

 Silahların gölgesinde, kör kurşuna hedef olan canların kanı üzerinden huzur arayanlar artık yakamızdan düşün! Bırakın artık şu düdük çalma işini, maç ortasında kural değişikliği yapmak hile ve hurda ile top çevirmek sportmenliğe gölge düşürüyor. 

Acı ve hüznün adresi bu defa DİYADİN oldu. Bir Anneyi can evinden vurdunuz, bir evladı boynu bükük bıraktınız. Ne demokrasi Kölelerinin kendilerini temize çıkarma çabaları Nede silah tüccarlarına kan üzerinden Pazar oluşturan dağlı kaçaklar bize sicilimiz temizdir deyip, beynimizi sulandırmaya çalışmasınlar. Bu halkın nazarında diploma notunuz pekte iyi değildir. Böyle giderseniz ikinizde sınıfta kalacaksınız...

Bırakın artık sarp kayaların ardından ağır sıklet pozu vermeyi! Roket atarlar ile şenliğe mi gidilir? Eli ayağına dolaşık dar kalıplı bizden ve bizden olmayan diye sınıflandırma yapan Kürt milliyetçileri, bu milletin kanı üzerinden yaptığınız hesap gerçek ten mide bulandırıyor.

Eli ayağına dolaşık cumhuriyet fedaileri! Ya geçmişte işlediğin günahlara tövbe edeceksin yâda otoriter bir güç olarak adalet borcunu ödeyeceksin.

Ey devlet ve Ey PKK! Açık yüreklilikle sizi insafa davet ediyorum. Aranızda ki, çatışma sivil halkın mağduriyetine sebep olmuştur. Bu mazlumiyet ve masumiyetin bedeli ağır olmuştur. Ocaklara ateş düşürmüştür.

Acı ve hüzün ile yoğrulmuş ibret dolu hatıralar bilmem kaç ciltlik kitap olacak bir potansiyel ile önümüzde yazı dili ile artık yeter diyerek haykırıyor. Bu coğrafyada ekilen zehirli tohumları bedenimizden ayrıştırarak ayıklama zamanı gelmiş ve geçmiştir.

 Artık halkın duygularına tercüman olmak istiyorsanız Eğitimli, Erdemli ve Adaletli bir neslin yetişmesine vesile olunuz. Bu topraklarda bütünlük içinde birliğin sembolü olabilecek neslin gönlüne nakış nakış sevgiyi ve hoşgörüyü işlemelisiniz.

DİYADİN ilçemizin yeraltı kaynakları bir kenti ihya edebilecek bir potansiyele sahiptir. Mermer yatakları, termal su kaynakları bakınız daha tespit edilmeyi bekleyen onlarca yüzlerce iş alanları vardır. Bu şirin ilçemizde seracılık örnek teşkil edebilecek bir güce sahiptir. Termal Turizm’de bölge halkına şifa dağıtacak önemli bir merkezdir. Bu alanda gündem olmamız gerekirken üzülerek ifade etmeliyiz ki; kan ve gözyaşı çileli bir hayat ile beraber kucağımızda büyümektedir.

Temennimiz şudur ki; Artık fukara halk çocuklarının tabuta sarılı bedenleri şu koca dünya hayatında hercü merc olmasın. Barışı hayal ürünü olarak bu halka satmaya kalkışmayınız, Barışı tüm hücreleriniz ile beraber haykırın ki; karşılık bulsun.

           Feryadımızdır Silahları susturun! Silahları susturun! Silahları susturun!       

 

Yazarın Diğer Yazıları

Makale Yorumları

Makaleye Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code
Yorum Gönder

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık