16 Aralık 2018, Pazar
  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

Raif Medetoğlu: Referandum

Raif Medetoğlu: Referandum

‘’Refarandum istiklal ve istikrarın izdivacın’da tevvelüd eden gürbüz bir devletin varlığına hizmet edecektir’’. Yıllardır ıstikrarsızlaştılrılmak üzere kurguladıkları projeleri, irfan sahibi bir ülkenin derinliğinden gelen liderlik sıfatını,zihni avrupa ve amerika kıtasında törpülenmiş bir zihniyetin eliyle, maddi ve manevi kabiliyetini köreltmeye çalışanlar,referandumda hayır cephesi ile müşterek çalışacaklarını çok iyi biliyoruz.

Derin ve anlamlı bir geçmişi olan bu ülkeye meyyit-i müteharrik ülke sıfatını layık görenler bilsinler ki; Artık dünyada cerayan eden her hadisatın bi-zatihi içinde olan bir Türkiye göreceğiz;Tepkisini ülkesinin menfaatleri doğrultusunda kulanan büyük bir devlet olma refleksi ile hareket eden bir ülke göreceğiz...

Nedeni ise bu ülkenin derin tarihi, bu milletin asil duruşudur.Haddi-zatında geçmişte dünya siyasetine nasıl yön verdi ise,bugün de aynı istikamette şahsiyetli bir duruş sergilenecektir.On beşyıldır şiddetini artırarak bu asil ve şahsiyetli duruşun dirilişini engellemek için her türlü entirika ve adı konmamış bir savaş biçimi ile terör ve teröristin eliyle bu ülkeyi istikrarsızlaştırmak ve istiklaline giden tüm yoları kapamak için tüm planları devreye soktular. Unutma’mak adına kısa geçmişimizde olan hadiselerin tekrarında bir abes olmadığını arap atasözü ile ehemmiyetine vurgu yapmak istiyorum.(et-tekraru ahsen velev kane yüz seksen) tekrar etmek iyidir,velev ki yüz seksen kere de olsa. ..

Gezi zekalılar eliyle çiçek börtü,böcek,ağaç bahanesiyle, sivil itaatsizlik adıyla, sokaklarda mübhem ve manasız korku ve terör faaliyetleri ürettiler.17-25 Aralıkta bu ülkenin meşru başbakanını ameliyat masasında esir almak istediler.Komplo teorileri üreterek itibarsızlaştırmak ve halkın berrak zihnini kirletmek istediler. 6-7 Ekim olaylarında sokağa çıkma emri veren düzenbaz sözüm ona sözde kürt siyasetçiler yaklaşık yarım asırdır boğazına kadar kana bulaşmış, silahların namlularında çıkan mermi ile beslenen ütopik hayalperestler’den aldıkları talimatla peygamberler,ve sahabeler kenti diyarbekir’in sokaklarını kana buladılar.Mevcud hükümetin çözüm sürecindeki iyi niyet çabalarını suistimal ettiler.

Düşünebiliyormusunuz?

Diyarbakır,cizre,nusaybin’de siyaseten yüzde yetmiş oranından fazla rey alıyorsun ve bunun karşılığında çukur siyasetiyle bütün hanelerde tüneller açarak,müslüman kürt halkının mahremini tarumar ediyorsun.Ancak kürt halkının bölünme,parçalanma ile ilgili bir hevesinin olmadığını süreç açık seçik bir şekilde bir kez daha bu niyeti tescillemiştir. Ne yazık ki iç savaş hevesleri besleyenler, ülkeyi parçalama planları kuranlar, kursaklarında ki; kin ve nefret kanseri ile hala yaşama heveslerini kaybetmediklerini görüyoruz

.Bu minvalde hükümetin terörle mücadele stratejisini değiştirdiğini ve daha belirgin bir mücadele sergilediği anlaşılmaktadır. Senaryo üstüne senaryo yazanlar osmanlı devletinin derin tarihinde’de yakıp yıkmak için önemli rol üstlenmişlerdi.Bu milletin darbelere bağışıklık kazandığını tahmin edenler 15 temmuz hain darbe girişiminde ne kadar yanıldıklarını o gün müşahede ettik. Hasta adam profilinden sıyrılmaya çalışan bir devletin ecdadından aldığı mirası yüceltme hevesini tahammül edemediklerinden dolayı son darbeyi devletin kılcal damarlarında dolaşan bu sinsi, aklı kiralık yapı üzerinden vurmaya çaliştılar.

Bu yapının analizini şimdilik başka yazıya havale ederken,referandum’da ‘’EVET’’ demenin ehemiyetinden söz etmek ülkesini,vatanını,milletini seven bir birey hasasiyetiyle siz okurlar ile paylaşmak isterim. Öncelikle CHP ve HDP siyasetinin hastalıklı bir ur olduğunu ve bu toplumun dimağında zehirli bir tohum ektiğini,ekilen tohumların bir sarmaşık gibi bedenimizi zehirlediğini bilmenizi isterim. CHP yasakçı bir zihniyet anlayışı ile beraber bu ülkede seküler bir yaşam biçimi geliştirdiğini biliyoruz.Sözde halk partisi, halkın tüm değerlerini ters düz ederek tahrip etmiştir.Demokrasi ifadesinin arkasına sığınarak olur olmaz vehimler üretip zihinleri bulandırma idraki peşinde olduklarını referandum oylamasında, belirsiz fikir ve düşünceler ile mecliste ve medya’da manasız korkular üretmeye çalıştıklarını gördük...

Utanmadan,sıkılmadan yalan konuşoyorlar;Rejime müdahale var dediler;Halbu ki; bu bir yönetim anlayışıdır.Bir sistem değişikliğidir. Utamadan,sıkılmadan yalan konuşuyorlar; Laiklik elden gidiyor dediler; Halbu ki; laiklik kavramı yeni anayasada yerinde duruyor. Utanmadan,sıkılmadan,yalan konuşuyorlar; Atatürkçülük gidiyor dediler, Habu ki; Anayasa’nın 2. maddesi olduğu gibi orada duruyor. Buna benzer bir çok yalanları daha sonra ki yazılarımda sizinle paylaşmağa devam edeceğim... Aslında bu korkuyu pompalayan vesayet işçileri bilsinler ki ; bu halk istediğinde bütünüyle bu üç maddeyi’ de tartışmaya açma kudretini gösterebilir. Aslında ‘’HAYIR’’ cephesinin temelsiz bir dayanak üzerine siyaset geliştirdiğini dolayısıyla halkın hür iradesinden çekindiklerini görmekteyiz.

Velhasılıkelam geçmişte rahmetli ÖZAL,DEMİREL,TÜRKEŞ ve ERBAKAN ‘da başkanlık sisteminin gerekliliğini defaetle vurgulamışlardır.

Sebebi ise istikbali parlak bir ülkenin istikrarlı olmasından geçer. ‘’Başkanlık demek istikrar demektir büyük ve daha güçlü bir türkiye demektir’’. HDP ‘nin beslendiği yer bellidir.Onların bu ülkenin istikrarında payı asla yoktur.Bilakis zarar ve ziyana hizmet eden bir anlayış ile silahların gölgesinde korku imparatorluğu oluşturmaya devam ediyorlar.Doğu ve güneydoğuda ekonomik kaygısı olan halkın aş ve iş sorunu’na asla ortak olmamışlardır.Yatırmların önüne geçen silahlı örgütün sözcülüğünü yapmaktan öteye gitmeyen ideolojik saplantılarından başka dertleri olmamıştır.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık