15 Aralık 2018, Cumartesi
  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

Yasin Çınar; Referandum için HAYDİ BİSMİLLAH

Yasin Çınar; Referandum için HAYDİ BİSMİLLAH

Başkanlık sisteminde rejim değişmiyor, sistem değişiyor. Günümüz dünyasında gerçekliği artık tartışmalı bir hüviyete bürünen parlamenter sistem, er ya da geç yerini başkanlık olgusuna bırakacaktır. Birileri buna ister tek adamlık desin, ister rejim değişikliği desin gerçek olan cumhurun artık sistemli bir düzene geçmesidir.

     1961 ve 1982 anayasaları demokratik anayasalar değildir. Askeri darbeler sonucu hazırlandıkları için, militarist ve devletçi yönü her müessesinde öne çıkmaktadır. Millet adına egemenliğini kullanacak makam TBMM olmaktan çıkarılmış, askeri ve bürokratik vesayeti devam ettirecek “yetkili organlar” icat edilmiştir. Bundan kurtulmanın yolu başkanlık sistemidir.

     Devlet başkanlığı olan cumhurbaşkanlığı ile hükümet başkanlığı olan başbakanlık birleştirilecek, Tek başkan, Tek meclis sistemi, daha adil, daha hızlı, daha kuvvetli karar alır ve uygular. Türk milleti dünya imparatorlukları kurduğu devirlerde kuvvetli, adil ve hızlı icra sistemini uygulamıştır. Kuvvetli ve hızlı icra, icra gücünün tek elde toplanmasıyla mümkündür. Bunun için tarih ve töremize uygun olarak başkanlık sistemi şarttır.

     Koalisyonlar döneminde ülke küçülmüş, tek partili dönemlerde ülke büyümüştür.

     Koalisyon hükümetleri, kavga eden liderler, siyasi iradesizlik, yapılamayan yollar, rezilliğin zirvede olduğu Hastane hikâyeleri, Susuz Büyükşehirler, Okulsuz ilçeler ve daha neler neler, kolay kolay unutulur mu? Koalisyon demek; Gaz kuyruğu,Yağ kuyruğu, Şeker kuyruğu demektir. Bunları unutmamalıyız. Allah o günleri bir daha göstermesin bu necip millete.

     15 Temmuz’da darbeyi darpeden bu asil halk, elbet doğru olan kararı verecek kabiliyettedir. Evet demek güçlü birTürkiye özlemi ile yanan milyonların en büyük emeli ve hayalidir.

     Yüz yıldır, ülkemiz, kültürümüz, akıllarımız, maddi devasa imkânlarımız, Vatikan merkezli Yahudi kökenli papalar eliyle işgal edildi. ABD ve diğer BEŞLİ çete, Vatikan’ın emrinde birer haçlı ordusudur. Papa’nın başkanlık sistemine hayır diyorsak; her vatansever birey olarak, Türkiyemiz’in başkanlığına “EVET” diyeceğiz.

     Türkiye’nin bir beka meselesi ve bölünme meselesi vardır. Bunu önlemek için referandumda sandıktan “EVET” çıkmasının, terörle mücadeleye verilen destektir.

     Tek millet, tek bayrak, tek devlet, ülküsünü yaşatabilmemiz için cumhurbaşkanlığı sistemine “EVET” demeliyiz.

     Daha güçlü bir Türkiye için “EVET”.15 Temmuz akşamı ay yıldızlı al bayrağı alıp meydanlara koşan Türkü, Kürdü, Laz’ı, Çerkez’i, Acem’i, Roman’ı ve her türlü Milleten olan Türkiye vatandaşı Onurlu ve Şerefli kardeşlerimin “EVET” diyeceği…

     Sırtını teröristlere dayatıp “Seni başkan yaptırtmayacağız” diyenlere karşı “EVET

     Türkiye’yi peşkeş çekercesine Avrupa’da şikâyet edip Almanya ya sığınan hainlere karşı “EVET

     Müslüman’ın giyiminden kuşamına, yemesinden gezmesine kadar her şeyi didik didik eleştirenlere karşı “EVET

     1961 ve 1982 den günümüze silah gölgesindeki askeri anayasayı göklere çıkarmak demokrasi şöleni diyenlere karşı “EVET

     Ülkenin refah kapıları kilit tutmasın diye aramıza sokulanlara karşı “EVET

     Başı bağlı okumak isteyenler Arabistan’a gitsin diyenlere karşı “EVET

     Ordu göreve diye pankart açan rektörler ve bilim adamlarının bu çirkin saldırılarına karşı “EVET”

     Olympos’un çocuğu olmakla övülenlere karşı “EVET

     Özgürlük savaşçısı diye kendisini meclis kürsüsündeki mikrofona kelepçeleyenlere karşı “EVET

     Referandumda evet diyenlere her türlü küfür ve hakaret edenlere karşı “EVET

    Başbakan menderes ve yol arkadaşlarını yağlı urganlarda idam edenlere karşı “EVET

     Diyarbakır zindanlarına doldurdukları gençleri her türlü işkencelerle devlet düşmanı yapan zihniyetlere karşı “EVET

 

Ülkenin gencecik evlatlarını kültür terörizmi ile bir paçavra gibi zayi eden zihniyetlere karşı “EVET”                                                                                                                                                                           Türkiye için, artık al kanların değil, mutluluk gözyaşlarının aktığı bir ümmet coğrafyası için “EVET

    Dünya Müslümanlarını bir arada tutmak için “EVET

    Yüz yıl önce bıraktığımız yerden tekrar dirilmemiz için “EVET

     Üzülmeden, yorulmadan ve gevşemeden yolumuza devam etmek için “EVET

     Bu toprakların insanlarının bu toprakları doğrudan yöneteceği, varlıklarına sahip çıkacağı bir sistem için sonuna kadar “EVET

     Karanlıklara, zalimlere, haksızlık yapanlara, şehri ve dağları talan edenlere, sokakları işgal edenlere, devletin imkânlarını çar çür edenlere, görevlerini kötüye kullananlara, servetini güç aracı olarak kullananlara, ağacı kesenlere, kuşların yuvasını bozanlara, ormanları yakanlara karşı “EVET

     Ülkemizdeki padişahlıkları çifte tokatla yıkarak başkanlığa “EVET” diyoruz.

    Mandacı ve mandacı siyasetin adalet şirazesinden fırlamış yargının, tekelci sermayenin, firavunların sihirbazları karanlık odakların, satılmış medyanın, darbeci silahlı ve sivil bürokrasinin yüz yıllık saltanatını yıkmak için “EVET” diyoruz.

     Süper güç bir Türkiye’nin oluşması adına, ayağındaki siyasi, ticari ve adli prangaları kırmak için başkanlık sistemine “EVET” diyeceğiz.

     Bu referandum tarihi bir seçimdir. Bu referandumda oylarımızla; dünya’yı roma merkezli başkanlık mı yoksa Türkiye merkezli başkanlık’mı yönetecek sorusuna cevap vereceğiz.

     Akl-ı selim sahibi vatansever olarak: Türkiye merkezli bir dünya için “EVET” diyeceğiz.

     Yeni sistemde milletin temsilcisi olan yönetimin bu opsiyonu anayasal garanti altında olacak. Millet dışında bir iktidar aramayan herkesin buna “EVET” demek dışında bir seçeneği var mı?

     Referandumda “EVET” çıkması halinde millet ile devlet arasında millet iradesini zedeyelecek hiçbir aracının kalmayacağı, yeni sistemde hiçbir vesayet unsuru ve düzeneğinin hayat bulamayacağı, böylece devlet kurumları ele geçirilebilir olmaktan kurtulacak ve hiçbir ihanet şebekesi devlet aygıtında yaşam imkânı bulamayacak. Yeni hükümetler, vesayetçi güçlerin ve patronların değil, Türk milletinin yetki vereceği Cumhurbaşkanının emrinde devlet ve milletimizin emrinde olacaktır. İşte bunun için kuduruyorlar.

     Bu referandumda, ülkenin geleceğini, toplum yaşamının tüm kuralları düzene girecek, hukuk dışı yapılanmaların adı olan vesayetçi güçlerin dönemi kapanacaktır. Söz milletin meclisinde ve milletin kendisinde olacaktır.

     Ülkemizdeki değişim ve dönüşümün mimarı Cumhurbaşkanımız R. Tayip Erdoğan dır. Milli birlik ve beraberlik adına başlatılan Yenikapı ruhunu yaşatmak için “EVET

     Türkiye’de paranın pul olduğu, borç batağına batırıldığı, Tankı’nın tamirini dahi İsrail’e çok pahalı fiyatlarla tamir ettirebilmesiyle övünenlerin olduğu bir dönemden alıp, her yıl Kalkınan, kalkınma hızını, en ön sıralara ulaştıran, Avrupa’nın6’ncı; Dünya’nın 17’nci büyük ekonomisi durumuna getiren, tankını, helikopterini kendi yapan, savunma sanayini, 15 yılda` yerli imalat’la ve buluşlarla öne geçiren iktidar’ın “Aziz milletim yolumu aç!” çağrısına Milletimizin “EVET” diyeceğine hiç şüphe yoktur.

     Ey! Büyük Türkiye halkı; “Ya onurlu ve huzurlu bağımsız bir millet olarak yaşayacağız. Ya da küresel oyunlara boyun eğerek bölünme ve parçalanma oyununa düşeceğiz.”

     Birlik ve beraberliğimiz dağılmadan, herkes kendi şahsi öfkesinin peşine düşmeden, Türkiye’ye karşı sürdürülenasimetrik savaş ve kuşatmayı kırma adına “Güçlü Türkiye için büyük adım” anlayışıyla hazırlanan “Cumhurbaşkanlığı sistemine” büyük Türkiye milleti adına kocaman “EVET” “EVET” “EVET”

     Anayasamız, şimdiden milletimize hayırlı mübarek olsun.

     Yasin ÇINAR Diyanet-SEN Şube Başkanı

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık