Haber Detayı
11 Temmuz 2021 - Pazar 19:53 Bu haber 3502 kez okundu
 
AĞRI’NIN GURURU ÇOBAN ALİ
Taşlıçay Belediyesinin düzenlediği 2. Balık Gölü Festivalinde sahneye çıkan Taşlıçay’lı olan memleket sevdalısı Çoban Ali ile Ağrı Basın Birliği Genel Sekreteri ve sitemizin imtiyaz sahibi Yılmaz Daş, sanat ve memleket üzerine biraz sohbet ettiler.
MAGAZİN Haberi
AĞRI’NIN GURURU ÇOBAN ALİ

Taşlıçay Belediye Başkanı ismet Taşdemir’e minnettarım diyen ünlü sanatçı Çoban Ali, ‘Memleketim ve ilçem olan Taşlıçay’da düzenlenen bir festivalde sahne almak elbette çok güzel. Beni hatırlayıp davet edip sahne almaları çok güzel bir duygu. Ümidim memleketimizde bundan sonra düzenlenecek olan bu tür etkinliklerde ben ve benim gibi Ağrılı sanatçılar her zaman hatırlanıp davet edilir.’ Diye konuştu.

Festivalde sergilediği performansı ile göz dolduran Çoban Ali,’10 yl bu ilçede çobanlık yaptım. Zor ama güzel günlerdi. Şimdi sahne alıyoruz ekmek parası için çalışıyoruz. Bu anlamda Ağrı’lı büyüklerimizden her zaman destek ve bir el bekliyoruz. Ağrı’da festivallerde, etkinliklerde ve kutlamalarda ben de diğer Ağrılı sanatçılar gibi sahne almak ister ve bir davet beklerim.’dedi.

Festival için Türkiye’nin her tarafından gelen Ağrılıların yanı sıra Avrupa’da yaşayan Ağrılılar, Sivil Toplum Kuruluşlar ve çevre illerden gelen bütün misafirler tarafından büyük beğeni alan Çoban Ali, konserden sonra hemşerileri ile sohbet edip hasret giderdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AĞRI’NIN, GURURU, ÇOBAN, ALİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AĞRI’NIN GURURU ÇOBAN ALİ
Yorumlar
Haber Yazılımı