Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 14:01 Bu haber 2669 kez okundu
 
Bakanlar Kurulu Ne Zaman Değişecek?
Kabine değişikliği ile ilgili neler olacak diye merak edilirken; Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde değişiklik için iki tarihin konuşulduğunu yazdı.
GÜNDEM Haberi
Bakanlar Kurulu Ne Zaman Değişecek?

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde Meclis Başkanlığı seçimlerinden sonra gözlerin kabineye çevrileceğini belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü ”Ankara kulislerinde kabine değişikliği için iki tarih konuşuluyor:"1- 10 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı hükümetinin 2. yılı dolacağı için bir değişikliğin 10-15 Temmuz arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Bakanlar, milletvekillerinin tabi olduğu özlük haklarına sahip oldukları için 10 Temmuz’da iki yıllarını doldurup emeklilik haklarına sahip olmaları isteniyor.2- Sonbahara kalır değerlendirmesi de yapılıyor. Eylül-ekim ayı işaret ediliyor."

 

Kabine değişikliğini gerçekleştirecek tek kişinin olduğunu ifade eden Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı işaret ederek "Ancak Erdoğan’ın ne düşündüğü bilinmiyor."dedi.

 

İşte Abdulkadir Selvi'nin o yazısı:

Meclis Başkanlığı seçiminden sonra gözler kabineye çevrilecek. Ankara kulislerinde kabine değişikliği için iki tarih konuşuluyor.
1- 10 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı hükümetinin 2. yılı dolacağı için bir değişikliğin 10-15 Temmuz arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Bakanlar, milletvekillerinin tabi olduğu özlük haklarına sahip oldukları için 10 Temmuz’da iki yıllarını doldurup emeklilik haklarına sahip olmaları isteniyor.

2- Sonbahara kalır değerlendirmesi de yapılıyor. Eylül-ekim ayı işaret ediliyor.

Kabine değişikliğini gerçekleştirecek tek kişi var, o da Cumhurbaşkanı Erdoğan.Ancak Erdoğan’ın ne düşündüğü bilinmiyor. Şimdiye kadar yakın çevresiyle böyle bir paylaşımda bulunmadı. Fakat kulislerde kabine değişikliğine dönük beklentiler arttı.

Parlamenter sistem olmadığı ve AK Parti’nin milletvekili sayısı sınırlı olduğu için bakanlar yine Meclis dışından seçilecek.

Yazının tamamı için tıklayınız

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakanlar, Kurulu, Ne, Zaman, Değişecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı