Haber Detayı
23 Nisan 2020 - Perşembe 09:51 Bu haber 2838 kez okundu
 
Başkan Mustafa Konyar’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
Ak Parti Doğubayazıt İlçe Başkanı Av. Mustafa Konyar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
DOĞUBAYAZIT Haberi
Başkan Mustafa Konyar’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Ak Parti Doğubayazıt İlçe Başkanı Av. Mustafa Konyar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Konyar Mesajında, Kurtuluş Savaşı, Türk’ün bağımsızlık mücadelesidir. Genci, yaşlısı, çoluğu çocuğuyla topyekûn etrafını saran düşmana başkaldırışıdır. İstiklal sevdasından istikbal inşasına acıyla, açlıkla, binbir zorlukla giden bu yolda cefa edenlere millet ruhunun ispatıdır.  Aziz milletimiz, bu onurlu mücadelede vatanı ve bayrağı uğruna destan yazarken Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla düşmana hürriyetimizi ilan etmiştir.

 

23 Nisan 1920’ de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın kalesidir. 100 yıldır bayrağı bir, vatan sevdası bir olan bu ulusun iradesinin adıdır. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı 23 Nisan, kayıtsız şartsız milli iradenin üstünlüğünün kabulü ve ilanıdır.

 

Tam bağımsızlık ve ulusal egemenliğin sarsılmaz ifadesi olan yüce meclisimizin açılış günü Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir. Atatürk, dünyanın hiçbir ülkesinde yapılmayanı yaparak çocuklarımıza duyduğu güven ile geleceğimizin onların ellerinde şekilleneceğine işaret etmiştir. Her yıl dünya çocukları ile kutladığımız bu bayram dünyaya verdiğimiz barış mesajıdır.

 

Meclisimizin açılışının 100. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içinde coşku, heyecan ve gururla bu kez evlerimizden kutluyoruz. Bu sene asırlık destanımızı, bedenen yan yana olamasak da içimizdeki vatan sevgisi ve al bayrağa olan tutkumuzla hep bir ağızdan haykırıyoruz. Bizler sahip olduğumuz irade ile varız ve her zaman bir aradayız.

 

Egemenliğimizin teminatı, en kıymetlilerimiz, çocuklarımız; şüphesiz, bu sene oturamadığınız tüm koltukların gelecekteki sahipleri sizlersiniz. Sizler bu cennet vatanın hem sahipleri hem de emanetçilerisiniz. Geleceğimiz sizlerin omuzlarında yükselecek, milli ruh sizlerle yaşamaya devam edecektir. Tarihimizi bilerek, okuyarak, idrak ederek; değerlerimize, kültürümüze sahip çıkarak sorumluluklarınızı yerine getireceksiniz. Sizlerle var olan bu vatanda birlik, beraberliğimiz, milli egemenlik ve bağımsızlığımız yine sizler tarafından korunacak ve yaşatılacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Milletimizin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılını onur ve gururla kutluyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Mustafa, Konyar’ın, 23, Nisan, Ulusal, Egemenlik, ve, Çocuk, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı