Haber Detayı
08 Eylül 2021 - Çarşamba 20:58 Bu haber 2510 kez okundu
 
ÇETİN YÜKSEK UÇAK BİLETLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ
Doğu Anadolu Sürücü Kursları Federasyonu (DASKEF) Genel Başkanı Kenan Çetin, son zamanlarda artan uçak biletleri ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaparak tepkisini dile getirdi.
GÜNDEM Haberi
ÇETİN YÜKSEK UÇAK BİLETLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ

Çetin, yaptığı yazılı açıklamasında, ‘ Değerli arkadaşlar, ASTOP olarak bir basın açıklaması yapmak istiyorum. Bu konuda sizin takdirlerinizi bekliyorum.

Ağrı'da son günlerde özellikle okulların açılması ile uçak bileti fiyatlarının yüksekliği ve sefer sayılarının azlığı,  Ağrı halkını sıkıntıya sokmuştur.

Son zamanlarda ucuza bilet bulmak mümkün olmadığı gibi uçak bileti fiyatları minimum 450 TL’ den başlıyor.

Pandemi öncesinde 150-200 TL’ye uçak bileti almak mümkün iken pandemi sonrasında uçak biletlerine adeta yüzde yüz zam gelmişçesine yüksek fiyatlarla satılmaktadır.

Bu yetmiyormuş gibi uçak seferi sayısında da azalma oluşmuştur.

Bundan iki yıl önce Sayın Cumhurbaşkanımızın Ağrı heyetinin talepleri doğrultusunda uçak seferlerini çoğaltmasına rağmen geçen yıldan beridir günlük iç hat seferlerinin sayısının azalmış olması halkımızı zor durumda bırakmıştır.

Ağrı İzmir, Ağrı İstanbul, Ağrı Ankara uçaklarının sayılarının artırılması talebi maalesef son bir yılda yeniden geri çekilmiştir.

Özellikle okulların açılması ile birlikte öğrenci öğretmen ve velilerin il dışına gidiş gelişlerinde yer bulamama sıkıntısı yaşanıyor ve aynı zamanda aktarmalı uçuşlarda 750 TL’den başlayan fiyatlar memurun, esnafın ve öğrencinin cebini yakıyor.

Sayın Valimiz ve siyasetçilerimizden beklentimiz, bu duruma çözüm bulmalarıdır.’ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇETİN, YÜKSEK, UÇAK, BİLETLERİNİ, GÜNDEME, GETİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı