Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 08:56 Bu haber 4589 kez okundu
 
Doğubayazıt Belediyesi İhale Yolsuzluğu İddiası İle Gündemde
Uzun süredir gündemden düşmeyen Doğubayazıt Belediyesi, bu defa ihale yolsuzluğu ile gündeme geldi. İddialar gerçekse, Belediye'de ciddi bir yolsuzluk yapılıyor.
DOĞUBAYAZIT Haberi
Doğubayazıt Belediyesi İhale Yolsuzluğu İddiası İle Gündemde

Ağrı’nın Doğubayazıt Belediyesinde gerçekleştirilen bir ihaleye ilişkin komisyon üyeleri usulsüzlüğü imza altına aldılar.

 

HDP li Doğubayazıt Belediyesinde geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Yıldız Acar ve Belediye Başkan Yardımcısı Cesim Çakan HDP Genel Merkezi tarafından disipline sevk edilmişti. Acar ve Çakan’ın disipline sevkine ilişkin HDP Genel Merkezinden yapılan açıklamada partinin yerel yönetimlerde esas aldığı ‘’toplumcu, şeffaf, katılımcı belediyeciliğe ters düşen politikalar yürüttüğüne dair şikayet ve eleştiriler geldiği’’ belirtilmişti. HDP tarafından disipline sevk edilen Belediye Başkanı Yıldız Acar’a ilişkin olarak daha önce İmar Müdürlüğü görevinde bulunan Gülşen Babayiğit tarafından da yolsuzluk ve rüşvet iddialarında bulunmuştu.

 

HDP nin disipline sevk kararının ardından Doğubayazıt belediyesinde şok bir belge ortaya çıtı. Belgeye göre 1 Haziran 2020 tarihinde 2020/227983 ihale kayıt numarası ile yapılan ve sonrasında KİK tarafından iptal edilen yol yapım işi ihalesinde,  komisyon üyeleri usulsüzlüğü bir tutanakla imza altına aldılar.

 

Tutanakta ihalenin başlamasından 18 dakika sonra komisyon başkanının dosyalar ile WC'ye gittiği, daha sonra geri geldiğine dair bilgiler yer alıyor. Savcılığın olaya el atıp atmayacağı merakla beklenirken, Doğubayazıt Belediyesinde ardı ardına yaşanan bu olayların, nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğubayazıt, Belediyesi, İhale, Yolsuzluğu, İddiası, İle, Gündemde,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Doğubayazıt Belediyesi İhale Yolsuzluğu İddiası İle Gündemde
Yorumlar
Haber Yazılımı