Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 19:42 Bu haber 2581 kez okundu
 
DUYGU DOLU MEKTUP
Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkanı Alper Balcı’ya mektup yazan 13 yaşındaki annesiz kız herkesi duygulandırdı.
GÜNDEM Haberi
DUYGU DOLU MEKTUP

 

Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Alper Balcı, Diyadin genelinde tespit ettirdiği Yetim ve Öksüz Çocuklara mektup göndererek mektubunun sonunda “'Eğer annen veya baban hayatta olsaydı, özlemini çektiğin, almalarını istediğin şey ne olurdu” diye sorarak isteklerini öğrendi. Bu kapsamda çocukların istekleri hayırseverlerin de desteklerini alarak yerine getirdi.

 

Diyadin’de proje kapsamında tespit edilen yetim ve öksüz çocukların mektupları Kaymakam/Belediye Başkan V. Alper Balcı tarafından tek tek okunarak istekleri belirlendi. Hayırseverlerin de desteği alınarak çocukların istekleri, özel olarak hazırlanan hediye paketleri bizzat evlerine götürüldü.

 

Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Alper Balcı’nın yazdığı mektuptan sonra, geri dönen bir mektup okuyan herkesi duygulandırdı.

 

Hayallerin Kaymakamı yetim ve öksüzlerin çaresi oluyor.

13 yaşında annesiz bir kız’ın Kaymakam’a gönderdiği mektup, ‘Değerli ilçe kaymakamım öncelikle İlçemize hoş geldiniz. Bu güzel şirin ilçemize sizin gibi yürekli insanlara ihtiyacımız vardı. Sizin bana gönderdiğiniz mektup beni içten ve yürekten duygulandırdı. 13 yaşında genç bir kızım 5 yaşında iken annemi kaybettim. Annem doğum esnasında vefat etti. Annesizliğin, anne sevgisi hayatımda bu yaşıma kadar çok mutsuz bir hayatım oldu. Şu anda üvey annem var. Babam da Hastanede temizlikçidir. Gerçekten bana iyi baktılar. Ama hayatımda hep bir yanım eksikti. O da anne sevgisiydi. Üvey anemide babamı da çok seviyorum. Bana çok iyi davranıyorlar. Yalnız hayatımızda geçim sıkıntısı yaşıyoruz. Babamın aldığı para yetmiyor. Topraklı evde yaşıyoruz. Bazen ders çalışırken toprak geliyor. Yaz mevsiminde ise yağmur yağdığı zaman evimiz damlıyor. Maddi durumuz iyi olmadığı için ne bir tabletim, nede bir telefonum var onun için EBA’ya giremiyorum.’

Kaynak: Editör:
Etiketler: DUYGU, DOLU, MEKTUP,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DUYGU DOLU MEKTUP
Yorumlar
Haber Yazılımı