Haber Detayı
03 Mart 2021 - Çarşamba 22:21 Bu haber 4985 kez okundu
 
Keremke Were Runê
Ağrı Basın Birliği Genel Sekreteri ve sitemizin imtiyaz sahibi Yılmaz Daş, Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Alper Balcı ile Diyadin halkının ilişkisini kaleme aldı.
DİYADİN Haberi
Keremke Were Runê

  Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Alper Balcı’nın gelen Türkçe bilmeyen misafirlerine Kürtçe, ‘Keremke Were Runê’ (Buyur gel Otur) ile adeta gönüllere taht kuruyor samimi yaklaşımı kendini tam bir yöre halkı gibi göstermesine neden oldu.

    Halkın görmüş olduğu amirlerden ve yöneticilerden ayrı bir davranış sergileyen kaymakam, Alper BALCI yöre halkının aldığı nefese tez zamanda uyum sağlaması yörede memnuniyetle karşılandı.

    Cumhurbaşkanımızın en önemli düsturlarından olan “Halka efendi değil hizmetkar olmaya geldik” şiyarını tam uygulayan tam bir devlet adamlığını ortaya sergileyen BALCI tevazu ve samimiyetle sanki yıllardır Diyadinliymiş  havası veriyor

    Makam odasının kapısını sonuna kadar açan  “BALCI” bir günde 50 ye yakın vatandaşla bir araya gelmesi yöre halkının misafir perverliğine hiçte yabancı kalmamış gibi.

İlçe halkı ile barışık, bir dost gibi, bir arkadaş gibi

Makama belki hayatında ilk defa giren şaşkın ve ne isteyeceğini bilmeyen vatandaşa seni dinliyorum dediğinde

Cevap alamayınca ‘BIJE’ (konuş) dediğinde hayatında ilk defa kaymakam gören Türkçe bilmeyen vatandaş bir anda rahatlıyor.

   Sanki karşısında yıllardır aynı sofrada aynı kapta yemek yemiş gibi bir tavır sergileyen bir kişilik karşısında vatandaş derdini babasına abisine açılır casına her şeyi gönül rahatlığıyla anlatabiliyor.

    İşte devlet terbiyesi işte halkın hizmetkarı böyle olmalı, odadan çıkan herkesin konuşması bu yönde, makam-ı ve mevkiinin kendisine  kalmayacağına  inanan kaymakam "Balcı " koltuklar geçici Baki olan devlettir düsturunu herkese örnek olacak şekilde yaşayarak anlatıyor .

   İlçe halkı gelen kaymakama " soyadına yakışan bir kaymakam geldi" kaymakamı ziyaret eden vatandaş" sohbetinden kişiliğinden sanki bal aldık"

    Umarız ağrı ve ilçelerinde görev yapan devlet büyüklerimiz vatandaşı devletin şefkat kukoyormiş gibi Sarar ilgi gösterir bizde basın Birliği ailesi adına koca yürekli kaymakamımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz....

  Bal gibi kaymakam.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Keremke, Were, Runê,
Yorumlar
Haber Yazılımı