Haber Detayı
15 Temmuz 2020 - Çarşamba 14:26 Bu haber 2588 kez okundu
 
MUSTAFA KONYAR'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Mustafa Konyar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin 4'üncü yılı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.
DOĞUBAYAZIT Haberi
MUSTAFA KONYAR'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Ak Parti Doğubayazıt ilçe Başkanı Av. Mustafa Konyar, "15 Temmuz, tarihimizin en büyük direniş destanlarından biridir. Hain darbe gecesi kadınlarımızda, gençlerimizde, halkımızda Malazgirt'in ruhunu, Fatih'in heyecanını, Yavuz'un hissiyatını gördük. 15 Temmuz, Çanakkale ve milli mücadeledeki heyecanın, azmin, gayretin hala var ve diri olduğunu göstermiştir." ifadelerini kullandı.

 

Mustafa Konyar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin 4'üncü yılı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

15 Temmuz 2016'da anayasayı ortadan kaldıracak, hak ve özgürlükleri askıya alacak bir darbenin başlatıldığını belirten Konyar, Cumhurbaşkanının öncülüğünde milyonlarca insanın uçaklarla, tanklarla, helikopterlerle halka saldıran darbecilere ayaklanarak karşı çıktığını ve darbecilerin Türkiye'yi kirletmesini önlemek için direnen bu vatandaşlardan 251'inin şehit, 2 bin 500'ünün de gazi olduğunu hatırlattı.

 

Konyar, darbe girişiminin demokrasiyi yok etme, Türkiye'yi bölme ve parçalama, Türkiye'nin bütünlüğünü bozma amacıyla yapıldığını ifade ederek, şöyle devam etti:

 

"15 Temmuz, tarihimizin en büyük direniş destanlarından biridir. Hain darbe gecesi kadınlarımızda, gençlerimizde, halkımızda Malazgirt'in ruhunu, Fatih'in heyecanını, Yavuz'un hissiyatını gördük. 15 Temmuz, Çanakkale ve milli mücadeledeki heyecanın, azmin, gayretin hala var ve diri olduğunu göstermiştir. 15 Temmuz'da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın feraseti, dirayeti, basireti, tecrübesi milleti darbeye karşı sokağa çağırarak tarihin yönünü değiştirmiştir."

 

15 Temmuz gecesi milletin iradesinin elinden alınmaya çalışıldığını ancak milletin buna müsaade etmediğini belirten Konyar, halkın anayasayı koruduğunu, demokrasiye sahip çıktığını, hak ve özgürlüklerin yok edilmesini önlediğini, istiklaline, istikbaline sahip çıktığını ve "benim seçtiklerimi darbe ile indiremezsin" dediğini vurguladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MUSTAFA, KONYAR'DAN, 15, TEMMUZ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı