Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 11:44 Bu haber 3427 kez okundu
 
ODTÜ KIŞKIRTMASI VE AĞRI'DA Kİ ÜNİVERSİTE
Sitemizin yazarlarından Abdullah Kermooğlu, ODTÜ kışkırtması ve Ağrı’daki Üniversite başlıklı köşe yazısı.
GÜNDEM Haberi
 ODTÜ KIŞKIRTMASI VE AĞRI'DA Kİ ÜNİVERSİTE

“2017 dizilişine göre en başarılı devlet üniversitesi “eski Türkiye”nin kurduğu ODTÜ olurken, en başarısız devlet üniversitesi de, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi oldu. Yine bünyesinde AK Parti gençlik örgütlenmesine izin veren Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi de en başarısızlar listesinde.” Yukardaki cümleler Ali Ekber ERTÜRK, 13/05/2018 tarihli Sözcü internet sitesinde ki haberine ait. O dönemde Üniversitelerin başarısını haberleştirmeye çalışırken Benimde mensubu olduğum ÜniAk Teşkilatından rahatsızlığını dile getirmiş.. sanki başarısızlığın sebebi teşkilatmış gibi.. o dönem hepimiz şaşırdık evet dikkatlerini çekmiştik fakat merak ettiğimiz diğer durum ise Bir çok gencin hayatını karartan, kampüsü terörize eden grupları yazmamışlardı demek ki rahatsız değillerdi..ama bizlerden rahatsız olmuşlardı.

O dönem bir çok sivil toplum kuruluşu ve bir çok akademisyen hocamız sözcünün bu haberini kınayan ve bizi destekleyen bir çok basın açıklaması yaptılar. Aradan dört yıl geçti çok şey değişti Üniversitemizin başarısı;

Akademik personel 22

Makale 138

Dünya sıralaması 139

(5402 sıra yükselme) oranında bir artış.

Gençlerin kampüse bağlılığı ve kulüp faaliyetleri arttı. Kampüs alanındaki huzursuzluk bitti birbiriyle yarışan kulüp çalışmaları ortaya çıktı. Rektör hocamız fakülte fakülte bölüm bölüm dolaşmak suretiyle her öğrencinin gönlüne dokundu.

Üniversitede ki en güzel çalışma neydi diye sorarsanız bence Tüm grupların bir araya gelmesiyle büyük kudüs mitingi düzenlenmesiydi ve bu mitingden sonra kampüs içerisinde tam anlamıyla kardeşlik sağlandı. Kudüs mitinginde  her guruptan, partiden ve kulüpten binlerce öğrenci Yanyana omuz omuza slogan attı ve haykırdı..

Üniversitemiz Tıp Fakültesine kavuştu, kampüsümüzde Bilimsel kongreler, Kişisel gelişim programları, Kurslar, Tecrübe paylaşım organizasyonları, Mezun ve Kariyer İzleme Merkezi... gibi bilimsel ve sosyal olarak Üniversitemizde  Kaliteli ve nitelikli Eğitim ve öğretim sunulmakta.

 Marifet iltifata tabidir. Üniversitemizin hem akademik başarısında hem de kardeşlik ikliminde huzur içinde olmasında kıymetli rektörümüzün çok emeği var mezun bir öğrencisi olarak kendisine canı gönülden teşekkür ediyorum

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ODTÜ, KIŞKIRTMASI, VE, AĞRI'DA, Kİ, ÜNİVERSİTE,
Yorumlar
Haber Yazılımı