Haber Detayı
11 Aralık 2020 - Cuma 10:56 Bu haber 2902 kez okundu
 
ÖMER TUNÇ YAZDI,’KAHRAMAN BABA’
Ağrı Basın Birliği üyesi ve sitemizin yazarlarından Ömer Tunç, geçtiğimiz günlerde evinde çıkan yangında Özgür Murat ve iki çocuğunu kaleme aldı.
GÜNDEM Haberi
ÖMER TUNÇ YAZDI,’KAHRAMAN BABA’

Geçtiğimiz Cumartesi sabahı üzücü bir olay ile uyandık.

Devlet Hava meydanlarında çalışan bir hemşehrimiz yanan evindeki çocuklarını kurtarabilmek amacıyla kendisini Yangının ortasına atarak çocuklarının bir kısmını kurtarmış kalan kısmını kurtarabilmek amacı ile yeniden eve girmiş fakat evden bir daha çıkamamıştı.

 Bu vahim olay birçok Ağrılının duygularını derinden sarstı.

Ağrı'nın duyarlı evlatları hemen bir yardım kampanyası açarak bu  kardeşimizin Ardında bıraktığı eşi ve çocuklarına gelecek yaşamları için bir nebze de olsa destek olma Çabasına girdi.

Her konuda duyarlı olan ve bu konuda da duyarlığını  gösteren AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi doğrudan Ulaştırma Bakanlığı'na giderek bu kardeşimizin eşinin işe alınması ricasında bulundu.

Ulaştırma Bakanı merhumun eşini arayarak başsağlığı diledi ve iş talebini olumlu karşıladı.

Ulaştırma bakanımız Adil Karaosmanoğlu'na da bu vesileyle Aslında teşekkür ediyorum.

Ancak iyi niyetle açılan yardım kampanyasında bir şey dikkatimi çekti şu ana kadar sadece 80 tane başvuru yapıldığının bilgisini Ağrı'daki bir gazeteci arkadaşın haberinden öğrendim.

Sosyal medyada paylaşım yapan herkes her siyasetçi her iş adamı katkıda bulunmuş olsa şu ana kadar bir değil En az 2 veya 3 ev alınırdı.

Ama görüyoruz ki paylaşımlar sosyal medyadaki sistem gibi işliyor.

Yani Dostlar pazarda görsün!

Kızılay Ağrı şubesi paylaşılan rakamı açıklamalı

Kızılayın ve kimlerin de bu kampanyaya ne kadar destek verdiği herkesçe bilinmeli

Ancak böyle olursa Ağrı da sosyal medyadan cömertlik yapıp Gerçekte o duyguyu yaşamayan insanların birbirinden ayırt edilmesi imkanı ortaya çıkar.

Sadece şunu söylemek lazım ki 7 ilçeden 7 Belediye Başkanı 10'ar bin TL verseler 70 bin TL para eder

Siyasi partilerin il Başkanları kendi siyasi cenahlarından 10'ar bin lira toplasalar bir 70 de oradan toplam 140.000 eder.

Paylaşımlara bakıldığı zaman bu dediğim miktarın çok üstünde yardım gelmesi gerekirken halen bu rakama ulaşılmaması gerçekten üzücü bir durum.

Umarım Dostlar pazarda görsün şeklinde değil de gerçek anlamda bir destek sağlanır ve bu kardeşimizin Geride kalan ailesine bir ev alınabilir.

Zaten işi de sağolsun Milletvekilimiz ayarlamış durumda…

Ağrı'nın en güzel yanı da zor durumda kenetlenmesini bilmemiz olsa gerek.

Destek veren herkese de sonsuz teşekkürler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖMER, TUNÇ, YAZDI,’KAHRAMAN, BABA’,
Yorumlar
Haber Yazılımı