Haber Detayı
28 Ağustos 2019 - Çarşamba 20:44 Bu haber 4861 kez okundu
 
PATNOS HIRSIZLIĞI TBMM GÜNDEMİNDEHDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, Patnos Kaymakamlığında yapılan yolsuzluk ile ilgili TBMM’ye soru önergesi verdi.
HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, Patnos Kaymakamlığında yapılan yolsuzluk ile ilgili TBMM’ye soru önergesi verdi.
POLİTİKA Haberi
PATNOS HIRSIZLIĞI TBMM GÜNDEMİNDEHDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, Patnos Kaymakamlığında yapılan yolsuzluk ile ilgili TBMM’ye soru önergesi verdi.

Dilan Dirayet Taşdemir’in  Adalet Bakanı  Abdülhamit GÜL tarafından Anayasa’nın 98’inci ve TBMM İçtüzüğünün 96. ve 99. maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını istediği önerge’de ,’Patnos ilçe kaymakamı Ümit Altay kendisi hakkında yapılan yolsuzlukların haberini yapan Ağrı Basın Birliği web sitesi hakkında suç duyurunda bulunmuş, suç duyurusunda bulunduğu Patnos Sulh Ceza Hâkimi ise web sitesi hakkında siteye erişimi engelleme kararı almıştır. Web sitesi sahiplerinin erişim yasağına karşı Ağrı Sulh Ceza Hâkimliğine yaptıkları başvuru incelenmiş ve erişim yasağı aynı 24 saat içerisinde kaldırılmıştır.

Bu bağlamda;

1) Patnos’ta yaşanan bu hukuksuzluktan haberiniz var mıdır?

2) Patnos Sulh Ceza Hâkiminin web sitesine erişim yasağı kararını hukuki dayanağı nedir? Bu kararı veren Hâkim hakkında bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz?

3) Siteye erişim engeli kararı kimin talebi ve hangi gerekçe ile konulmuş ve kaldırılmıştır?

4) Bu tür kararların basın özgürlüğü ve halkın haber alma hakkını engellediğini düşünüyor musunuz?

Kaynak: Editör:
Etiketler: PATNOS, HIRSIZLIĞI, TBMM, GÜNDEMİNDEHDP, Ağrı, Milletvekili, Dilan, Dirayet, Taşdemir,, Patnos, Kaymakamlığında, yapılan, yolsuzluk, ile, ilgili, TBMM’ye, soru, önergesi, verdi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı