Haber Detayı
23 Mart 2021 - Salı 10:37 Bu haber 2284 kez okundu
 
SAMET'E UMUT OLALIM
Elektrik akımına kapılarak iki kolunu kaybeden 18 yaşındaki Samet Aktepe’nin protez kol tedavisi için başlatılan yardım kampanyasına Ağrı halkı olarak destekte bulunalım.
GÜNDEM Haberi
SAMET'E UMUT OLALIM

İncirliova ilçesinde çatı işçiliği yapan babasına yardım ederken geçen yıl elektrik akımına kapılan ve iki kolu omuzdan kesilmek zorunda kalan Samet Aktepe için harekete geçen İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, yardım kampanyası düzenlemek üzere Aydın Valiliğine başvurdu. Valilik izninin ardından iki protez kol için hayırseverlere çağrıda bulunulan kampanya kapsamında 1 milyon 400 bin lira toplanması hedefleniyor.

Samet Aktepe ise kendisine uzanacak yardım elini beklediğini ifade ederek, "Ben de artık kendi ihtiyaçlarımı karşılamak için protez kollarıma kavuşmak istiyorum. Kendiişlerimi destek olmadan görmek istiyorum" dedi.

Maddi durumu iyi olmadığı için oğluna protez kol alamadıklarını anlatan anne Serpil Aktepe de, "Protez kolların yapılması için 1 milyon 400 bin lira lazım. O kadar paramız yok. Hayırseverlerden destek bekliyoruz. İnşallah bu para toplanır da oğlum kollarına kavuşur. Ziraat Bankası TR70 0001 0007 9796 5633 4350 01 IBAN numarasına herkesten destek bekliyorum" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAMET'E, UMUT, OLALIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı