Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 14:32 Bu haber 4248 kez okundu
 
ZEKİYE ALTAY YAZDI ( DAYE, DAYİKAMIN)
Sitemizin yazarlarından Zekiye Altay, Anneler günü nedeni ile duygularını kaleme aldı.
AĞRI Haberi
ZEKİYE ALTAY YAZDI ( DAYE, DAYİKAMIN)

Sitemizin yazarlarından Zekiye Altay, Anneler günü nedeni ile duygularını kaleme aldı.

Altay yazısında;

Daye , Dayikamın , Anne dediğimiz mukaddes varlıklar …..

 

Bütün bir yıl boyunca kutlanan özel günlerin belki de en anlamlısı Anneler Günüdür….

 

Her birimiz çok iyi biliyoruz ki sene de bir gün ne anneyi anmaya yeter, ne de sevgi ,saygı gösterileri ve söylemleri bir yaşam boyunun karşılığı olabilir. Annelik hakkı, hiçbir zaman ödenmesi mümkün olmayan, sevgi, şefkat ve merhametin simge bulduğu ulvi bir duygudur.

 

Bizleri dokuz ay karnında taşıyan ,gözlerimizi dünyaya açtığımızda onun kucağında ,gecesini gündüzüne katan ,merhametiyle yoğrulduğumuz ,bizleri her tür fedakarlıkla büyüten, belki de ölene kadar en küçük zor ânımızda bile bizim derdimizle dertlenen ,gerektiğinde canını vermeye hazır, Kutsal Varlıklarımız ….

 

Anne olmak, her şeyden üstün, her şeyden farklı bir duygu. Bütün güzel duyguların toplamından oluşup, sonsuzluğu kucaklayan tarifi imkansız bir şey. Anne olmak yaşanan ve yaşatan her şey demek.

 

Anne olmak, yıllar sonra annelerimizi anlayabilmek, üzerimizdeki haklarını ödemek için bir ömrün yetmeyeceğini fark etmek demek. İster anne olalım, ister evlat, doğursak da doğurmasak da bütün kadınlar anneyiz. Anneliği annemizden biliriz. Onlar bizim ilk öğretmenlerimiz, ilk aşklarımız, hayat yolunda rehberlerimiz. Onlar olmadan biraz eksiğiz, acemiyiz.

 

Yeryüzünde yaşayan tüm Anneler mukaddestir ,Keza bu coğrafyada yaşayan ,her türlü sıkıntılara göğüs geren ,tarla da, bağda, bahçede çalışan, eli nasır tutan ,toprak kokan ,hamur kokan, Seher medeniyetini yaşayan ,yaşatan, güneşi doğuran kadınlarımız, gün doğmadan açılan kapıdan girecek bereketin peşindedirler.Romanların sığdıramayacağı kadar doludur hayatları ,güçlü ve azimlidirler .

 

Cennete uğurlanan tüm ANNELERİN önünde saygıyla eğiliyor,

 

Fedakar ve cefakar bütün ANNELERİN ve ANNE adaylarının ANNELER GÜNÜ’nü kutluyorum

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZEKİYE, ALTAY, YAZDI, (, DAYE,, DAYİKAMIN),
Yorumlar
Haber Yazılımı