19 Aralık 2018, Çarşamba
  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

Ayhan İsen Yazdı; Bu Şehirde Gelen Yatırımı Bile Eleştirenler Var

Ayhan İsen Yazdı; Bu Şehirde Gelen Yatırımı Bile Eleştirenler Var

Başlık çok ilginç değimli?

Geçmişten günümüze Ağrı'da ne yazık ki çok fazla alanda hizmetleri görememiş ve ağrı halkı olarak bir çok şeyi gerilerden sadece izleyebilmiştik.Yapılmayanlar eksik yapılanlar ve tamamlanmayanlar Ağrı'nın sürekli gündeminde olan bir kangren halinde karşımızda duruyordu.

 Ağrı'nın hali herkesi düşündürürken bir çok insan umudunu bile yitirmek üzereyken 24 Haziran sonrasında bir anda hizmet anlamında hareketlilikler yaşanmaya başlayan Ağrı 'da halk  mutlu ve umutlu bir şekilde sevinmeye başladı.Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı’ya yatırım getirmek istiyor. Arsa tahsisleri yapıp, bakanlıklar kıskaca alınıyor. Yatırım programı için şimdiden çalışmalar başlatılmış durumda. Kamuoyu oluşturmak için STK’ların desteğini almaya çalışıyor. Her giden ekibe “aslolan Ağrı’ya yatırım getirmek” ifadesini kullanıyor.

Sonrası malum. Daha yemin töreninin üzerinden bir gün geçtikten sonra Adliye Kompleksi, 13. Gününde ise Emniyet Kompleksi için yer tahsislerini tamamlıyor.

Gelelim şimdi başlığa.

Birileri bu şehirde gelen yatırımı bile eleştiriyor.

Üstelik bu kişiler, toplumda göz önünde görülen kişiler.

Merak ediyorum da, başka illerde gelen yatırımlara, bir bahane bulup eleştiren başka bir halk var mıdır? Neymiş efendim, önce adaleti sağlayın, adalet binasına ihtiyaç olmaz. Bu ülkede adalet olmadığını söyleyenler, R,3 ile Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda seçildiğini unutmuş gibiler. Halk adaletin olmadığına inanmış olsaydı, zaten gereken cevabı sandıkta verdi.   

 Neyse konumuz adalet değil nasılsa.

Beyler, her yapılan yatırımın bu şehre bir katma değeri vardır. Kimse kusura bakmasın ama bu yatırımları kendi illerine götürmek için kuyrukta bekleyen onca Milletvekili varken, Çelebi’nin bu yatırımlar için koşturması, üstelik il başkanı yokken ve tek vekilken alkışlanacak bir durumdur.

Marifet iltifata tabidir.

Bizim şehir olarak en büyük eksikliğimiz maalesef bir işi iyi yapabilene, hakkını verememekten kaynaklanıyor.

Bu yüzden de Ağrı maalesef bir türlü gelişmiyor.

Tamam sizin dediğiniz gibi olsun, Çelebi o yatırımları getirmesin.

Adliye taşınmasın, Emniyet taşınmasın. Bu binaların yerine yeni ve farklı projeler üretilmesin.

O zaman da ne diyeceksiniz?

Ağrı’nın yılları heba oldu. Neden?

Çalışanı eleştirip çalışmayanı alkışlayanlar yüzünden .

Bırakın siyasi hesaplarınızı bir kenara. Bırakın küçük hesaplar yapmayı. Ağrı’ya iki müjde gelmiş. Üçüncüsü için sizler teşvik edin ki, bu şehir belki bu defa makus talihini yenmeyi başarır. Yoksa olan önceki yıllar gibi heba olan yıllarımıza olur.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 2

Haber Yorumları

  • Mim Arkan

    Mim Arkan 19.07.2018

    Ben bu tip kamu hizmet binası inşaatlarının, Ağrı'nın veya herhangi bir şehrin gelişimine hiçbir katkı sunmayacağı görüşünü benimsiyorum. Bunları yatırım olarak nitelememek gerekiyor. Aksine büyük bir israf olarak buluyorum. Mesela Ağrı'da bir kurum var mı ki, fiziksel konumu veya yapısı dolayısıyla hizmet veremez durumda olan? Esas yapmamız gereken katma değer yaratmak, bir an evvel her anlamda üretim ekonomisine geçmek için çaba sarfetmek gerekmez mi? Ağrı'dan hangi potansiyelleri ekonomiye kazandırabiliriz diye düşünmemiz gerekmiyor mu? Gidin bakın mevcut valilik binasının hemen arka tarafında inşaatı bitmek üzereyken yapımı yıllardır durmuş veya durdurulmuş bir kamu binası var. İnanın önünden geçerken içim sızlıyor. Bu tip şeylerin hesabı sorulmuyor, üstüne böyle şeylerin daha da artması için zemin hazırlanıyor. Sömürülecek tek alan inşaat. Çünkü teknoloji, bilim ve sanat üretilmiyor ülkede. Çünkü bunlar emek ve zaman istiyor. O yüzden şehrin her köşesinde gereksiz kamu binaları göreceğiz. 110 bin nüfuslu şehrin tüm kamu binalarını şeker fabrikası civarına taşıyarak şehir inşa edilmez. Edilirse, doğru dürüst yolu olmayan, cepheleri birbirleriyle kapatılmış, sıkıştırılmış apartman daireleriyle dolar şehir. Birgün herkes, çocukluğundaki mahalle yapısını özleyecek. Bahçeye hasret kalacağız...

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık